BALIKESİR – 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Balıkesir’de kutlamalar, Vali Hasan Şıldak’ın makamında tebrikleri akseptans etmesinin arkası sıra Kuvayi Milliye Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Vali Şıldak, törende yaptığı konuşmada, “Zaman tarihimizin sunma adamakıllı sayfalarından birini, devletimizin kuruluşunun ve Cumhuriyet Altını ile buluşmasının 99. yılını bilcümle birlikte coşkuyla kutluyoruz. Bu meydanı dolduran Kuvayımilliye şehrindeki tıpkı ruhu yaşatan bu güzelce şehrin insanlarına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Şiirlerin okunduğu, el oyunu gösterilerinin sunulduğu program, gaziler, öğrenciler, sporcular, açıkgöz, polis güçleri, AFAD, itfaiye aracı ve sağlık ekiplerinden oluşan kortejin geçişiyle tamamlandı.

Törende, SELIM Fırka Balıkesir milletvekilleri Adaletli Çelik ve Sarih Uygur, CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Karesi Kaymakamı Güçlü Arslanbaş, Altıeylül Kaymakamı Toygar Kağan Bilgin, İl Inanma Müdürü Hasan Onar, İl Cingöz Komutanı Kıdemli Albay Yüce Talih, şehremaneti başkanları, hava müdürleri, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar amade bulundu

Share: