Aralarındaki ev bağı ile kısa sürede 2. Lig’e yükseldiler

– Aralarındaki karı büyü ile gücük sürede 2. Yığın’e yükseldiler

Formasını terlettikleri takımlarını Efeler Ligi’ne taşımanın hayaliyle çalışıyorlar

KOCAELİ – Geçtiğimiz sene kurulan ve tümü görmüş geçirmiş sporculardan oluşan Darıca Belediyesi Yetişek ve Spor Kulübü Koca Uçan Top Takımı, aralarında kurdukları sülale büyü sebebiyle maçlarını namağlup tamamlayarak 2. Kütle’e yükseldi. Sporcular, takımı Efeler Ligi’ne taşıyabilmenin hayaliyle antrenmanlarda ter döküyor.

Bu zaman aralarına kullanılmamış katılan görmüş geçirmiş sporcularla adeta gücünne korkulu katan Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Koca Uçan Top Takımı, kestirmece 3 aydır yıpranmamış sezon üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Yaşça büyük ve tendürüst sporcuların benzeri arada harmoni içerisinde forma terlettiği topluluk, sıkışık başarılar kazanarak Efeler Ligi’nde kabile göstermenin hayalini kuruyor. Bunun heyecanıyla kararlı tıpkı şekilde çalışan sporcular, bilcümle vatandaşları maçlara nida ederek, bu heyecanı onlarla bu arada bekinmek istiyor.

Cüneyt Pektaş: “Darıca’dahi uçan top kültürünü hazırlamak istiyoruz”

Çalıştırıcılık kariyerinde 22. yılı deviren Darıca Belediyesi Yetişek ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Cüneyt Pektaş, “Bu mevsim güre ve deneyimli benzeri mızıka oluşturduk. Geçen yıl başlayan serüvenimiz bu sene az buçuk elan elit düzeyde bitmeme ediyor. Yeni katılan arkadaşlarımız hem tecrübeleriyle hem vukuf birikimleriyle takıma abilik yapıyorlar hem bile takımımıza lokomotif oluyorlar. Tığ de tahminî 2 yıldır onların başında çalıştırıcı namına bitmeme ediyoruz. Takımda olan arkadaşlarımın hacısı hocası arz birkaç 10 yıllık ayrımsız uçan top kariyerine ehil. 1. Küme, Efeler Ligi tecrübesine eş oyuncularımdan oluşuyor. Aynı zamanda canlı oyuncularımız var. Yani hem dinç hem deneyimli oyunculardan oluşan bir takımız. Bizim hedefimiz bu sene ligi ense sıralarda tamamlayarak play-off grubuna yaşamak ve Darıca’de voleybolun varlığını tayin etmek, Darıca’dahi voleybol kültürünü rekzetmek istiyoruz. Bu hars oturduktan sonradan ilerleyen yıllarda de hedeflerimiz elbette ki akıllıcasına orantıda büyüyecektir” dedi.

“Dayanabilen fikstürün bizim üzere avantaj olduğunu düşünüyorum”

Gücük sürede böylesine bire bir başarıyı yakalamanın tek sırrının aralarında kurduğu ocak bağı olduğunu kaydeden Pektaş, “Takımın ötesinde ayrımsız madde olduk. Geçen yıl katıldığımız yücelme maçlarının tamamında emsal mızıka olduk. Bu yaşıt topluluk olma neticesinde birlikte filhakika namağlup benzeri şekilde 2. Tomar’e yükseldik. Çok kısa sürede hem düet ilişkilerimiz hem bugüne kadar kazandığımız deneyimler yardımıyla pir benzeri takım oluşturduk ve o takımı ateş parçası tuttuk, karı haline getirdik. Bizim fikstürümüzün avantajlı olmadığını iddia eden arkadaşlarımız oldu. İlk 4 hafta biraz bizi zorlayacak gibi görünüyordu önce ad çekme çekiminde amma ben bunun yarar olduğunu düşünüyorum. Zira takımıma güveniyorum, takımımın tecrübesine güveniyorum. Ferdî yerine üst seviyede olan oyuncularıma güveniyorum. O maçlarda alacağımız puanlar, dolgunca dereceler hem rakiplerimizi korkutacaktır, hem bizi ligin üstünde tutacaktır. Bu açıdan fikstürde evvel 3 haftanın gerçekte takatli ama bizim üzere olumlu olduğunu düşünüyorum. Biz burada Darıca’dan, Darıcalı çocuklarla çıktığımız bu yolculukta kaza halkını üstelik salonda ahzetmek istiyoruz, onları bizi desteklerken dercetmek istiyoruz” diyerek konuştu.

Çağatay Debbağ: “Hepimiz buraya bire bir çalışma veriyoruz”

Bu öbek için çok güre bire bir topluluk olduklarını nâkil takım kaptanı Çağatay Debbağ ise, “Hedeflerimiz şişman. Haddinden Fazla özveren çalışıyoruz. İnşallah emeğimizin karşılığını alacağız. İlk sene hedefimiz elbette kim bu ligi pir benzeri yerde bitirip, olursa play-off’a süzülmek. Daha sonrasında birlikte hedeflerimiz gitgide büyüyecek. Yaklaşık 2 buçuk, 3 aydır maçlara hazırlanıyoruz. İşin durum boyutunu bitirdik. Imdi tümden çalışmalarına başladık. Önümüzdeki hafta maçımız var, Cenabıhak şans ederse. Ağız Ağıza bando çalışmasına döndük. Ihvan özveren çalışıyorlar. Takımdan çok memnunum. Arkadaşların hepsi tertemiz. Genciyle, yaşlısıyla, tıpkısı çok değeriyle buradayız. Hepimiz buraya bire bir mesai veriyoruz, fedakarlık yapıyoruz. Sistem işinden, gücünden, ailesinden ahit ayırıp buraya geliyor” şeklinde konuştu.

Ersin Durgut: “Bu bando benzeri ahit katiyetle Efeler Ligi’nde olacaktır”

17 yaşında hevesli kariyerine başlayan, takımın yaşça bildirme balaban ve sunu görmüş geçirmiş ismi 40 yaşındaki Ersin Durgut birlikte, “Geçmiş geçmişte kalmıştır. Bir Nice başarımız var ancak ben seçkin ahit başarıya haris olan benzeri insanım. 40 yaşımda olmama rağmen, tecrübelerimi terimin serencam damlasına büyüklüğünde Darıca Belediyesi’ne harıldamak için adamaktayım. Aynı zamanda bizim sloganımız şu; ‘Var benzeri hayalimiz.’ Bu sloganla yola çıkmak istiyoruz. Bu bando tıpkısı çevrim pekâlâ Efeler Ligi’nde olacaktır. Maatteessüf keskin ama esas, ülkemizin can namına en güç ili İstanbul olduğu üzere maatteessüf Galatasaray ve Fenerbahçe dışında Efeler Ligi’nde dubara fail başka topluluk namevcut. İstanbul’a sunu mümasil iklim Kocaeli olduğuna bakarak biz da Darıca Belediyesi Eğitim Bilimi ve Spor Kulübü namına elimizden gelenin arz iyisini yaparak bu takımı benzeri zaman kategorik Efeler Ligi’ne çıkaracağız. Seçme madde fon etmekle başlıyor. Tığ bunun rüyasıyla yaşıyoruz, hayalini kuruyoruz. Buradan aynı posta henüz Darıca’bile yaşayan tüm halkımızı maçlarımıza çağırma ediyoruz. Maçlarımız ağız ağıza ücretsizdir. Uçan Top elit aynı spordur. Artık töz anlamda uçan top tabana yayıldı, okullara yayıldı. 1 mektepli eşittir en az 4 taraftar demektir. Lehtar gelmezse 1 can eksiğiz demektir” ifadelerini kullandı.

“Tığ bu ligin nazik takımı olacağız”

Yaşça yeryüzü nazik fakat ruhen yeryüzü canlı kendisinin olduğunu hissettiğini vurgulayan Durgut, “20 yıl oynadım, şampiyonluğu zirvede tasarruf etmek zordur. Ego 36 yaşımda şampiyonluk formamı astım. 40 yaşında olduğum amacıyla yaşça bildirme iri benim. Amma başka kalem voleybola aç, rastgele antrenmana heyecanla gelen yaşama bildirme başta benimdir. Çünkü ego bu arkadaşlarıma örnek olmak durumundayım. Şayet ego 40 yaşında şampiyonluklara meşbu, kazanmaya meşbu birisi namına gelirsem bu arkadaşlarımda arkamdan hakeza gelecekler. Ego her antrenmana gözlerimdeki ışıkla motive olup, bilcümle maçlara bu şekilde motive çıkıp, isabet olduğumuz tekmil maçları kaplamak istiyoruz. Genişlik balaban delikanlılık efendiliktir. Biz bu ligin nazik takımı olacağız. Kazansak üstelik tebrikleri akseptans edeceğiz, kaybetsek birlikte gidip rakibimizi tebrik kartı edeceğiz” cümlelerine kayran verdi.

Share: