Antalya’ya genişlik çok gezgin Almanya’dan geldi

Antalya Valisi Ersin Müellif, kente bu sene mevrut yabancı turist sayısının 7 milyonu geçtiğini, önce sırada da Alman misafirlerin kayran aldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Muharrir, Almanya Konsolosluğu görevine atanan Martin Tscherner’i ve Muavin Şehbender yerine atanan İnna Ella Kianst’ı akseptans etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor fail Kalem, Tscherner ve Kianst’a yeni görevlerinde başarılar diledi.

Antalya’nın dünyanın mehabetli turizm destinasyonları arasında olduğunu belirten Yazar, şunları kaydetti:

“Yurt dışından gelen turist sayımız 7 milyonu geçti ve bir numara tam Alman misafirlerimiz var. 1 Aile-31 Temmuz döneminde kentimize Almanya’dan 1 milyon 363 bin 526, Rusya’dan 1 milyon 275 bin 353 misafirimiz geldi. Antalya’yı albeni vasıtasıyla müzakere eden seyyar sayısında Alman misafirlerimizin lider olması bizi bahtiyar fail bire bir durum.”

Güvenlik ilkin doğmak üzere turizmle ilişik seçkin konuyu yakından izlem ettiklerini vurgulayan Kalem Erbabı, turistlerin kentte 7 periyot 24 saat güvenli ve rahat bire bir şekilde dolaşabildiğini, itimat ve uyanık kuvvetlerinin bu konuda çokça alıngan olduğunu anlatım etti.

Konsolos Tscherner birlikte Muharrir’ya müstevli sürecinde Antalya’bile beledi Almanlara sağladığı yardımlar üzere teşekkürname etti.

Share: