Müjdeyi Cumhur Reisi Erdoğan verecek! Nazır Gaye Kurum’dan içtimai göz açıklaması geldi

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Gurur, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam fail Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Uran ve Sanayi Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR ERIM VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda mevcut Nazır Gaye Alım, yoğun içtimai bölük talebi karşısında Cumhuriyet Altını tarihinin sunu iri toplumsal konutlarını yaptıklarını söyleyerek mümasil zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal bölük sorunu ile ilgili kullanılmamış bire bir muştu vereceğini duyurdu. Nazır Kurum, Ilkgüz kocaoğlan itibariyle bakir bir basamak atılımının başlayacağını de tabir ederek, “Içtimai Bölük talebi, bugüne kadar ihtimal Cumhuriyet tarihinin bildirme nazik sosyal konutlarını yaptık. Yapmaya bitmeme ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bugün akşam ezanı detaylarını vereceğimiz, Eylül ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde tekmil Türkiye’mizle paylaşacağı tıpkı projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü şişman içtimai ev projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada çalışan esnafım çabukça yer yakın alanda tahaffuz ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde kullanılmamış bir sanayi sitesi projesi ilan edeceklerini üstelik açıklanan Nazır Tasavvur Gurur, “Henüz huzurlu bir şekilde üretimini yapacak. Şehrin zarfında artmış uran alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Tekrar Ağustos ayında birlik Türkiye’da car edeceğimiz endüstri sitesi projemiz olacak. İşte aslında örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi kaynak arazisiydi. Tembel ayrımsız araziydi. Bu arazide uray başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz benzer bire bir emek yaptı. Bize, bu kaynak arazisinin uygun bedellerle verilmesi arzu edildi. Tığ bile burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere akla yatkın şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Şahin ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyici Türkiye’nin bu hedefine en yakışır, yer mail şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Şahin, “Biz büyükşehir yerine, genel sekreterimiz, ilgili şehremaneti başkanlarımız, zaman Şahinbey, Şehitkamil, Nizip belediye başkanlarımız burada tümce evcil kalkınmanın mimarı. 94’üstelik İstanbul’de Cumhurbaşkanımızın attığı evlat, Gaziantep’te nazik evcil ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu birlikte başarmanın gücü kuvveti için seçkin birinize teşekkürname ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada aynı say var, burada bire bir düzentileme var karşı teri var tığ işçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız biz mutluyuz gelişigüzel başaracağız. Gaziantep modelini tıpkısı zafer modeline, bire bir Türkiye modeline, ayrımsız acun modeline gelişigüzel dönüştüreceğiz” diyerek konuştu.Share: