Amasya haberleri: A Milli Eş Hokey Takımı’nın Amasya’daki ikinci kadem çalışmaları başladı

A Milli Karı Hokey Takımı’nın Amasya’daki ikinci adım tedbir kampı başladı.

Milli topluluk, Amasya Spor Salonu’nda günde koşa antrenman yaparak 7-10 Aralık’ta Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleştirilecek Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürecek.

17 sporcunun katıldığı kamp, 19 Ekim’birlikte tamamlanacak.

Milli mızıka antrenörü Yasin Yükseler, basın mensuplarına, birinci dinlenme kampı sürecini bol bire bir şekilde tamamladıklarını, ikinci dinlenme kampı dönemini da bire bir şekilde geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Şampiyonaya yeryüzü ferah şekilde hazırlanacaklarını vurgulayan Yükseler, “Buradaki amacımız grup öncesi ikinci kampı da düğümlemek. Almanya’da en iyi şekilde ülkemizi görünmek istiyoruz. İlk dörde merkez Acun Kupası elemelerine gelmek istiyoruz. Tabiatıyla bizim hedefimiz gine iri. Bizim için sunu yüksek seviyede olan organizasyonda muvaffakiyetli kalkışmak istiyoruz. Umarım Türk hokeyine ve Türk sporuna büyük ayrımsız sükse ile dönmüş oluruz. Amasya’ya, yetkililere, Türk hokeyine yardım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Milli topluluk oyuncusu Kübra Güzelal ise “Haddinden Fazla mehabetli ayrımsız turnuvaya gideceğiz. Turnuvanın önemini temas seferinde hep bahsediyordur eminim amma pespaye Avrupa’nın evvel sekizi beyninde oynayacağımız ve geçmiş dördü hedeflediğimiz ayrımsız turnuva. Bundan Sonra ilk dörde dalan Acun Kupası’na, elemelere sunu azından katılmayı hedefliyoruz. Yıllardır oynuyorum siktirici hayalini kurduğum aynı turnuva.” ifadelerini kullandı.

Milliler, bökelik üzere sonuç tedarik dönemini de ilerleyen günlerde gine Amasya’bile geçirecek.

Share: