AK Parti’li Hamza Incitici, İzmir’de yürüttükleri “Karınca Modeli”ni anlattı Açıklaması

DOĞRU Fırka Genel Komutan Yardımcısı Hamza Kırıcı, partisinin İzmir İl Başkanlığı eliyle ölçülü “Karınca Modeli” düz çalışması kapsamında düzenleme üyelerinin ilçelerde 80 bine yakın müzakere gerçekleştirdiğini ve yaklaşık 500 bin İzmirliye ulaştığını söyledi.

Zehir, partisinin Buca İlçe Başkanlığında yaptığı açıklamada, SELIM Öğür İzmir İl Teşkilatı vasıtasıyla hazırlanan “Karınca Modeli” düz çalışmasının 3 yıldan bu yana sürdürüldüğünü belirtti.

DÜRÜST Parti’nin milletle arasındaki teması dolaylı yollardan ziyade akla yatkın yollardan atama ettiğini vurgulayan Dokunaklı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Onun amacıyla 21. yılımızda ‘Bir olduk, 21 olduk’ sloganıyla yeni yirmi yıllara yelken açmış olduk. İzmir’deki teşkilatlarımız 3 yıldır hep ekibiyle umum ilçelerde sahaya çıkıyor, bölgenin bilcümle damarlarına, arz uçlarına kadar ziyaretlerde bulunuyor. İşte bu süreçte arkadaşlarımız 500 bin İzmirliye direkt birlik etti. Aynı anda 30 ilçede sivil toplum kuruluşları, muhtar ve vatandaş ziyaretleri yapıldı. Bu bağlamda 3 yılda toplanmış 80 bin ziyaret gerçekleştirildi. Bu ziyaretlerin 43 bini esnaflara yönelik oldu. 13 bine yakını de familya ve ayak ziyareti şeklinde gerçekleşti. Esasen 2 bine yakın kocabaşı ve 1200 bile STK ziyareti gerçekleştirildi.”

Hamza Dokunaklı, düzlük çalışması kapsamında vatandaşlardan gelen taleplerin bilgilerine yansıtıldığını, birçok sorunun birlikte çözüme ulaştığını, gelen şikayetlerin nazik aynı kısmının büyükşehir ve kaymakamlık belediyeleriyle ilişik olduğunu anlattı.

“Tek kesintisiz yolumuza bitmeme ediyoruz”

DÜRÜST Öğür İzmir İl Başkanı Asillik Mürtefi Sonsuz, kuruluş olarak 2020 yılında “Heves Seferberliği” programına başladıklarını, bu himmet kapsamında uyguladıkları “Karınca Modeli” sebebiyle birçok el ilçelere her an vatandaşlarla tıpkısı araya geldiklerini dile getirdi.

“Karınca Modeli” meydan çalışmasına; esas aşama, eş kolları, gençlik kolları, milletvekilleri, mahalle ve kaymakamlık teşkilatlarının katıldığını belirten Sürekli, şöyle devam etti:

“Zaman birlikte Buca’bile kestirmece 300 kurum mensubumuzla bilcümle sokaklara, sivil topluluk kuruluşlarına ve muhtarlara ulaşmaya çalışıyoruz. DOĞRU Öğür’nin mesai prensibi seçimden seçime değil, seçim bitiminden başka seçme başlamasına kadar yapılan çalışmalardır. Bu kapsamda hiç durmadan yolumuza bitmeme ediyoruz. Intihap zamanı geldiğinde hep çalışmalar tamam olacak. Yemeden Içmeden intihap kampanyasına ve sandıklara ilgilendiren icraat eksik olacak. Milletimiz birlikte diyor kim ‘Artık sizi rastgele ant görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.’ Bize sokakta seçimden seçime geliyorsunuz diyen bir kişiye rastlamamız olanaklı değil. Bu yaptığımız çalışmalarda milletimizin, İzmirli hemşerilerin balaban bir teveccühünü görüyoruz.”

DÜRÜST Parti İzmir Saylav Yaşar Kırkpınar, fırka kendisine seçme ant vatandaşların içinde olduklarını, yapılan kamu çalışmaları onlara anlattıklarını kaydetti.

SELIM Öğür’nin 21 yılda Türkiye’ye çok şeyler kazandırdığını vurgulayan Kırkpınar, “Tarımda, sanayide, sağlıkta, iç politikada, aut politikada hep alanlarda, bilcümle sektörlerde 80 yılda yapılamayanları tığ 21 almanak sürede yaptık. Vatandaşımız üstelik bunu görüyor. Elan yenisini, henüz güzelini halkımıza sunmak istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

DÜRÜST Parti İzmir Mebus Ceyda Ayrılamaz Çankırı bile meydan çalışmalarında vatandaşlarla alay malay olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Share: