Ağrı’da kasaba duyarlılığı üzere İshak Ağırbaşlı Sarayı çevresinde sililik yapıldı

Doğubayazıt’ta tıpkı grup, Dünya Arılık Haset kapsamında yer üzerine farkındalık tasarlamak için İshak Kâmil Sarayı çevresinde temizlik yaptı.

Türk Kızılay Doğubayazıt Şubesi koordinesinde, Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, uray ve mütenevvi kurumların katılımıyla bir araya mevrut gruptakiler, sosyal farkındalık düşünmek yerine yer temizliği etkinliği düzenledi.

Ellerine ellik takıp çöp poşeti kayran gönüllü ve katılımcılar, tarihi İshak Ciddi Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbesi çevresindeki çöpleri toplamaya başladı.

İshak Vakarlı Sarayı’nı ziyarete gelenler dahi yer temizliği eden katılımcılara bindi verip teşekkürname etti.

Türk Kızılay Doğubayazıt Şube Başkanı Eksiksizlik Şahin, AA muhabirine, insanlar başta olmak için çevrenin rastgele hareketli için ortak dirim alanı olduğunu söyledi.

Herkesin çevreye alın henüz duyarlı olması gerektiğini tamlayan Delicesine, şöyle konuştu:

“Bu projemizle toplumda aynı farkındalık yaratarak insanlarımızın çevre duyarlılığını artırmak amacıyla böyle bire bir gayrete girdik. Bütün evini en evire çevire şekilde temizler, sistem evinin bağımsız milletvekili şekilde temiz olmasını lüzumlu. Bizlerin bile yaşadığımız bu toplum içerisinde çevremizi akman tutmamız geçişsiz. Bozulmamış tıpkısı dünya istiyorsak geleceğimize ve çocuklarımıza temiz aynı çevre bırakmamız yer koskocaman görevimizdir.”Share: