Van’da “Akdamar Cup Uluslararası Alan Topu Turnuvası” başladı

“Van Akdamar Cup Arsıulusal Tenis Turnuvası” 3 ülkeden ve birçok ilden 60 sporcunun katılımıyla Van’da başladı.

Toyluk ve Spor Bakanlığı, Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF), Il, Büyükşehir Belediyesi ile Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü hisse senedi birliğiyle planlı turnuvanın açım programında istinkâf etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin genç nüfusu fazla bire bir mevki olduğunu söyledi.

Gençlerin spora yetkinliklerinin, yeteneklerinin fazla olduğunu belirten Durmuş, şunları kaydetti:

“Federasyon adına serencam 10 yılda sporun tabana yayılması noktasında Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatları ile seçme yerde herhangi bir zaman alan topu oynanması namına yaptığımız projelerde bugün evcil yönetimlerin hangi kadar mefret olduğunu aynı kat henüz gelişigüzel yaşayarak görüyoruz. Turnuvanın düzenlenmesine sağladıkları imkanlardan hava Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Van Valiliğine teşekkürname ediyorum. Küçümseme veriyoruz kim bundan sonra Van’da faaliyetlerimiz tek eksilmeyecek. Türkiye Alan Topu Federasyonu olarak bu tesislerin değerlendirilmesi noktasında gelişigüzel devir var olacağız. Tığ aynı turnuva ile benzeri böke yetiştirmeyi hedeflemiyoruz. Tığ bire bir turnuva ile esasta gittiğimiz seçkin yerde ilimizin özelliklerini ortaya çıkarabilmek için projeler üretiyoruz.”

Van’da “Akdamar Cup” turnuvası düzenlediklerini anlatan Durmuş, “Elan öncesinde Dert Dağı Cup, Ergan Cup, Iğdır Kayısı Cup, Şanlıurfa Göbekli Bel Cup ve Manisa’nın Demirci ilçesinde Akıncılar Cup turnuvası yaptık. İllerin tanıtımında spor turizminin dahi çok balaban olduğunu biliyoruz. Bu turnuva vesilesiyle ilk kez Van’a gelen arkadaşlarımız vardır.” dedi.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise turnuvanın Van’da düzenlenmesinden kontekst Durmuş’a teşekkürname ederek, kentte bu asıl etkinliklerin imdi yapılacağı müjdesini verdi.

Kazakistan, İran, Rusya’nın yanında birçok ilden 60 tenisçinin savaş edeceği turnuva 18 Eylül’dahi sona erecek.Share: