VALİ ARSLANTAŞ KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASINA KATILDI

Burdur karayolu üzerinde Kesim Trafik Bakı İstasyon Amirliği önünde şita lastiği uygulamasına katıldı. Burdur Valisi Yüce Arslantaş yanı sıra Köşe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Oğuzhan Erdoğan, Burdur Itimat Müdürü Beklenti Bitirik, Bitirmiş Hezel Komutanı Güllabi Albay Mustafa Günder, Yer Inanma Müdürü Özkan Büyükyılmaz ile Antalya – Burdur karayolu üzerinde Köşe Kesim Gidiş Geliş Bakı İstasyon Amirliği uğrunda 1 Aralık’ta başlayan mecburi kış lastiği uygulamasına katıldı. Vali Yüce Arslantaş, Şita mevsimine girmiş bulunuyoruz. Güdücü ve araçların şita mevsimi süresince uymak zorunda oldukları kavait bulunmaktadır. Bugün güvenlik ekiplerimizin, uyanık ekiplerimizin ve vatandaşlarımızın kış tedbiri trafik kurallarına ne kadar uydukları, hangi büyüklüğünde önemsedikleri yerinde gidermek istedik. Bu daha çok mürebbi benzeri program olacak dedi.

Vali Arslantaş, büyüklük teşkilatı adına vatandaşların canlarına ve mallarına helal gelmesin diye uğraştıklarını belirterek, Öncelikle araçların trafik kurallarına makul olması gerekiyor, bakımlarının işlenmiş olması, kış lastiklerinin tutturulmuş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra gidiş geliş faaliyetlerinin devam edeceği yolların standartlara akıllıca olması gerekiyor. Fakat ülkemizde el ve açacak kaynaklı hatalar kazalarda yüzde 10’un bile altında. Temel şoförlerin da amade olması gerekiyor. Yüzdelik 90’ın üstünde taşıtçı hatasından kaynaklanan belalar oluyor. Uykusuz yola çıkmayacak, trafik kurallarına uyacak diye konuştu.

Burdur Valisi Büyük Arslantaş ve beraberindekiler, güvenlik ve uyanık ekiplerinin kış lastiği uygulaması denetleme ve kontrolüne katıldı. Vali Arslantaş, şita lastiği takan sürücülere kurallara uydukları üzere teşekkürname etti. Yapılan denetimlerde kış lastiği takmayan sürücülere 1152 TL cezai uygulandı.

Share: