Uygur Kardeşler: “Pandemide sahneleri çok özlemişiz, cemi oyunlarımız mahmul geçiyor”

Uygur Kardeşler: “Pandemide sahneleri haddinden fazla özlemişiz, parçalanmamış oyunlarımız meşgul geçiyor”

KALABA – Kalabalik’da düzenlenecek olan ‘Benzin Kardeşler’ isimli oyunları için kente gelen Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, pandemi sürecinde insanların tiyatroya olan özleminin arttığını belirterek, turnelerinde bütün oyunlarının dolu geçtiğini söyledi.

Türk tiyatrosunun yüzü sıcak oyuncuları Yıldırak ve Behzat Uygur kardeşler, Civil Civil Hars ve Konferans Merkezi’nde Benzin Kardeşler adlı temsil oyununu sergilemek üzere kente geldi. Uygur kardeşler, hayatında tek temsil izlemeyen 100 çocuğun tiyatro izlemesi için bilet alarak destekleyici olan firmaya ziyarette bulundu.

“Karadeniz turnesi bizim olmazsa olmazımız”

Ziyaretin peşi sıra açıklamalarda kâin Behzat Uygur, turnelerin kırcı geçtiğini söyledi. Uygur, “Sınırlı gişe başladık. Eyyam öncesinden Samsun oyunlarımızın ve Kalaba oyunlarımızın biletleri tükenmişti. Bundan ahir Ankara oyunumuzun da biletleri bitmiş. Karadeniz turnesi bizim olmazsa olmazımız. Ilkin üstelik haddinden fazla gelirdik, bu turneler bize babadan anane. Cenabıhak afiyet versin kategorik seçkin yıl geliriz. Süt Kardeşler’dahi tekmil hızıyla bitmeme ediyor. Yıldırak, ego ve tamlık ekip herhangi bir yere beğenmek çabasındayız ancak zaman zaman denk düşmeyebiliyor. Gine dahi herhangi bir yerde göstermeye çalışıyoruz. Şimdi üstelik Karadeniz ve Kalaba’nun fındığını yiyip sahneye öyle çıkıyoruz” dedi.

Behzat Uygur ayrıca, on paralık tiyatro izlememiş 100 çocuğun bu oyunda seyretme ile tanışacaklarını belirterek, böyle buluşmaların yüce olduğunu rapor etti. Uygur, “İnşallah o füru birlikte ihtimal geleceğin tiyatrocusu, bol tıpkı temsil izleyicisi olacaklar. Belki onlara eksantrik bir beyin açılacak. Bunlar bizi turnelerimizde bahtiyar eden ve yorgunluğumuzu kayran şeyler” diyerek konuştu.

“Sahneleri çok aşkın özlemişiz”

Süheyl Uygur ise pandemi sürecinden evvel Süt Kardeşler oyununa başladıklarını ifade ederek, “Bu süreçte sahnelerde olmayı çok aşkın özlemiştik. Dolayısı ile tamlık oyunlarımız çabukça hızlı hızlı komple geçiyor ve bu birlikte bizi çokça çok bahtiyar ediyor” şeklinde konuştu.

Share: