Uygur Kardeşler: “Pandemide sahneleri çokça özlemişiz, tüm oyunlarımız yoğun geçiyor”

Kargaşa’birlikte düzenlenecek olan ‘Benzin Kardeşler’ isimli oyunları üzere kente gelen Yıldırak ve Behzat Uygur kardeşler, pandemi sürecinde insanların tiyatroya olan özleminin arttığını belirterek, turnelerinde cemi oyunlarının kırcı geçtiğini söyledi.

Türk tiyatrosunun sevilen oyuncuları Yıldırak ve Behzat Uygur kardeşler, Kalabalık Ekin ve Konferans Merkezi’nde Süt Kardeşler ünlü tiyatro oyununu teşhir etmek için kente geldi. Uygur kardeşler, hayatında tek temsil izlemeyen 100 çocuğun seyir izlemesi üzere bilet alarak müzahir olan firmaya ziyarette bulundu.

“Karadeniz turnesi bizim olmazsa olmazımız”

Ziyaretin peşi sıra açıklamalarda mevcut Behzat Uygur, turnelerin meşgul geçtiğini söyledi. Uygur, “Sınırlı gişe başladık. Günler öncesinden Samsun oyunlarımızın ve Kalabalık oyunlarımızın biletleri tükenmişti. Bundan ahir Ankara oyunumuzun de biletleri tükenmiş. Karadeniz turnesi bizim olmazsa olmazımız. Önceleri üstelik haddinden fazla gelirdik, bu turneler bize babadan gelenek. Cenabıhak esenlik versin katiyen rastgele yıl geliriz. Benzen Kardeşler’bile cümle hızıyla devam ediyor. Süheyl, ego ve bütün grup temas yere bitmek çabasındayız ancak kimi zaman balya düşmeyebiliyor. Yeniden de seçkin yerde göstermeye çalışıyoruz. Demincek birlikte Karadeniz ve Cıvıl Cıvıl’nun fındığını yiyip sahneye öyle çıkıyoruz” dedi.

Behzat Uygur antrparantez, on paralık temaşa izlememiş 100 çocuğun bu oyunda oyun ile tanışacaklarını belirterek, hakeza buluşmaların makro olduğunu rapor etti. Uygur, “İnşallah o dallar da belki geleceğin tiyatrocusu, dolgunca bir oyun izleyicisi olacaklar. Belki onlara eksantrik aynı hesap açılacak. Bunlar bizi turnelerimizde bahtiyar eden ve yorgunluğumuzu kayran şeyler” diye niteleyerek konuştu.

“Sahneleri çok aşkın özlemişiz”

Süheyl Uygur ise pandemi sürecinden geçmiş Benzin Kardeşler oyununa başladıklarını ifade ederek, “Bu süreçte sahnelerde olmayı çokça çok özlemiştik. Dolayısı ile tamlık oyunlarımız tezelden çabucak meşbu geçiyor ve bu da bizi çokça çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu. – KARGAŞA

Share: