“Türkiye ve Rusya, ikinci fırka S-400 sevkiyatı amacıyla anlaştı” iddiası sonrası Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan S-400 açıklaması

Acımasız bilim ajansı TASS’ın haberine göre, Rusya ile Türkiye ile ikinci öğür S-400 hava defans sisteminin tedariki için aynı geçim imzalandığını ifade edildi.

RUSYA’DAN “YENİ BİR INIKAT NAMEVCUT” AÇIKLAMASI

Ancak Rusya Federal Askeri-Beceri İşbirliği Servisi Direktörü Dmitri Şugayev, kullanılmamış aynı anlaşma olmadığını belirterek, “S400’lerin satın alınması üzere Rusya ile imzalanan otantik geçim zaten iki partiyi içeriyordu. İkinci partinin satın alınması orijinal plana ve ait sözleşmeye dahil edildi. Zımnında raporlanmaya değer somut ayrımsız gelişmemiz namevcut. Süreç bitmeme ediyor ve kullanılmamış tıpkı antant namevcut.” ifadelerini kullandı.

Şugayev, ayrıca S-400 albeni savunma sistemi bileşenlerinin tıpkı kısmının Türkiye’de evcil olarak üretileceğini bile söyledi.

SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI: SÜREÇ, İLK YAPILAN ANLAŞMAYA BAKARAK BITMEME ETMEKTEDİR

Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanlığından (SSB), Rusya’dan S400 gelgel defans sistemi tedbir sürecinde bakir bir gelişmenin söz konusu olmadığı bildirildi.

Başkanlık resmi kaynaklarından S400 hazırlık sürecine ilgili yapılan açıklamada, “Bakir tıpkısı gelişme söz konusu değil. İlk çağ yapılan anlaşmaya bakarak süreç bitmeme etmektedir.” ifadesi kullanıldı.

Share: