Türk oyuncu İspanyol dizisi La Passion Turca’nın kadrosuna karışma oldu

Adlı aktör Tuna Tunalı, İspanyol yapımı Türk dizisi La Passion Turca’nın kadrosuna dahil oldu. Türkiye’deki çekimler üzere almaç karşısına güzeşte Tunalı, “Ülkemizdeki kültürel mirasları anlatan tıpkısı delil namına bu işin parçası olmaktan alım duyuyorum” dedi.

Ünlü yazar Antonio Gala’nın 1993 yılında yazdığı ‘Aynı’ ünlü oyunun uyarlanan ve Inaki Penafiel’in yönetmenliğini üstlendiği dizinin 2 buçuk kamer sürecek çekimleri İstanbul’bile başladı. Çekimleri Madrid’de devam edecek dizide Tunalı, Fransız tıpkı kanıt karakterini canlandırıyor. Uzun yıllar Paris’te eğitim düz ve ikinci temel dili Frenkçe olan Tunalı, başrollerini İlker Kaleli ve Maggi Civantos ile paylaşacak. Türkçe uyarlaması ‘Türk tutkusu’ olan kol Türkiye İspanya hattında sabık macera, iş ve ihtiraslı amor konularını işliyor. Seçme biri 50 dakikalık şeş bölümden oluşacak olan dizi, İspanya kanalında yayınlanacak.

“TÜRK OYUNCULARIN YABANCI YAPIMCILAR TARAFINDAN TERCİH EDİLMESİ ÇEKICILIK VERİCİ”

Dizide alengir almaktan alım duyduğunu belirten adlı aktör, “Türk oyuncuların yabancı yapımcılar marifetiyle tercih edilmesi şişman alım. Türkiye’nin tanıtımı niteliğinde olan romantik aksiyon ve macera tadında aynı projeye karışma oldum. Ülkemizdeki kültürel mirasları anlatan benzeri emare yerine bu işin parçası olduğum amacıyla haddinden fazla gururluyum. Dönüş geçtikçe Türkiye ile elverişsiz dışı kuma yapımların sayısı artıyor ve genişlik çok aranan özellikler beyninde yabancı dile hakim, ülkesini sıkıntılı dışında kaşkariko edecek oyuncular aranıyor. Oyunbazlık hoppadak özlük dilinde var olunca belli sınırları aşamıyor amma zaman uluslararası seviyede kendini ispatlamış tıpkısı oyuncuyla ortak benzeri hisse senedi yapmak isterseniz, yeteneğiniz dışında kültürel bir paydada dahi mülaki olmak gerekiyor” İfadesini kullandı.

İlk etapta Avrupa ve tekmil Amerika ülkelerinde yayınlanacak dizinin daha sonra dijital platformlar aracılığı ile diğer ülkelere ulaşması planlanıyor.

Share: