Fahiş kira artışlarına ayrımsız reaksiyon da oyuncu Metin Pıhlıs’tan geldi

Fiyaka aldığı projelerdeki başarısıyla maruf ve bir süredir Çok Fena Hâlde Hareketler 2’nin kadrosunda kayran alan zihayat oyuncusu It Canlı Pıhlıs, mütezayit kira fiyatlarına ayaklanma etti.

“3 BİN 750 LİRALIK KİRAYI 12 BİN 500 LİRA BEĞENMEK İSTİYOR”

Toplumsal medya hesabından paylaşım yaparak sülale sahibinin kiraya fahiş bir artım etme isteğine reaksiyon gösteren Pıhlıs, “Sülale sahibim 3 bin 750 lira olan kirayı 12 bin 500 lira beğenmek istiyor. beraber çatı 52 almanak” ifadelerini kullandı.

METİN PIHLIS KİMDİR?

Stabil Pıhlıs 29 Şubat 1992’da Antalya’birlikte doğdu. Pıhlıs önce ve ortaöğrenimini doğduğu yerde okudu. Ardından liseyi Antalya Aldemir Atilla Konuk Küçük Asya Lisesi’nde bitiren Pıhlıs, elan sonra darülfünun sınavında Marmara Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Sermaye Piyasası Bölümü’nü kazanarak Antalya’dan ayrıldı. Oyunculuğa ilgisi âdeta yaşlardanitibaren başlayan Pıhlıs, Müjdat Gezen Laf Merkezi Konservatuvar Bölümü’nü kazandı ve burada başarılı bir üçkâğıtçılık eğitimi aldı. Oyunculuğa lisede okulun tiyatro kolunda düz alarak başlayan zihayat kişioğlu, sonrasında ise türlü yavru oyunları yazdı ve oynadı. Üniversiteyi bitirmesinin ardından gittiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı’ndan bile çıkışlı olan Pıhlıs, çocukluk hayali olan BKM seçmelerine girdi ve BKM Aş Damı ekibine seçildi. Mukavim Pıhlıs, 2019 yılında Gamzenur Ergun ile evlendi.

Share: