TransAnatolia Rally Raid’in Kayseri etabı tamamlandı

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen TransAnatolia Rally Raid’in Kayseri etabı tamamlandı.

Etabın tamamlanmasının arkası sıra düzenlenen etkinlikte mütekellim Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, çok nazik ve domuzuna ayrımsız organizasyona sülale sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşık 500 kişilik benzeri ekibi ağırladıklarını belirten Palancıoğlu, “Ayrımlı etkinliklerle vatandaşlarımızı bir araya getiriyoruz. Gençleri internet ortamından kaçırıyoruz. Mutat araçlarla, ralliyle ve deminden da off road ile buluşturuyoruz. Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği güzeşte herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

TransAnatolia Sportif Direktörü Orhan Çelen ise Hatay’da başlayıp Eskişehir’bile bitecek yarışta, 84 aracın tevessül aldığını hatırlatarak, yarışmacıların 7 günde 2 bin 800 kilometre yol intaç edeceklerini kaydetti.

Etkinliğe, Türkiye başta doğmak üzere İtalya, Hollanda ve Fransa üzere ülkeden 115 yarışmacının katıldığını vurgulayan Çelen, “Arazide akım edebilen herhangi bir soy çevirici bu yarışa katılabiliyor. Zaman yarışın sunma tafsilatlı gününü tamamladık. Sabah saat 06.30’da dinlenme kampı alanından akım eden vesait Felahiye üzerinden Şarkışla’ya kadar yarıştılar. Dönüşte üstelik Şarkışla’dan Bünyan’a büyüklüğünde 150 kilometrelik haddinden fazla ayrıntılı benzeri etabı tamamladılar. Mekanik arıza işleyen bir aracımız henüz dağda. Ekipler şu anda onu vermek amacıyla uğraşıyor. Buradan erte 350 kilometrelik parkurla Aladağları aşarak, Çiftehan’da otel konaklaması yapacağız. Devrisi periyot de rotamız Karaman, sonra haddinden fazla detaylı bir rotayla Tuz Gölü’nü aşarak, Haymana’da aynı kampımız elan var. Son dolaşma Eskişehir’bile bu organizasyonu tamamlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Kurtalan Özel Ulak ayrımsız dinleti verdi.Share: