CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan festival ve konserlerin bozma edilmesine tepki: Anca kafanıza bakarak yasaklayamazsınız

Türkiye’nin arz nazik çalgı aleti festivalleri arasında yer kayran ve bu sene 1-4 Eylül günleri beyninde ikincisi düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği eliyle tahrip edildi. Bu festivalin de fesih edilmesiyle toplumsal medyada akıbet aylarda Türkiye’da iptal edilen konser ve festivaller ruzname oldu.

AKIBET 4 AYDA İPTAL EDİLEN 14. ORGANİZASYON

Türkiye’de sonuç 4 ayda; Eskişehir Rum Fest, Niyazi Koyunca Pendik Konseri, Zonguldak Kozlu Mizik Festivali, Munzur Küktür ve Natür Festivali, Kazdağı Ekoloji Festivali, Gökçeada Meryem Temel Panayırı, ODTÜ Ilkbahar Şenliği, Muş It Canlı- Eksiksizlik Alp Konseri, Aynur Doğan Bursa ve Kocaeli Konserleri, Başşehir Firez Yolu Festibali Miae Konseri, Başkent Hars Yolu Festivali Duruluk Malikian Konseri, Apolas Lermi Denizli ve Bostancı Konserleri ve son namına Milyon Fest Fethiye değişik nedenler gösterilerek nakız edildi.

VALİLERİ UYARIYORUM: BOYNUMUZU EĞECEĞİZ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ?

İptal kararlarına aksülamel gösteren CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Valileri uyarıyorum; anca kafanıza göre gençlerin eğlenmesini yasaklayacaksınız, biz hepimiz da boynumuzu eğeceğiz mi zannediyorsunuz?” dedi.

“MİLYONLARI KARŞINIZDA BULACAKSINIZ, ŞAKŞAKÇILIK YAPMAYIN”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Yok öyle doyumluk. Dinleti yasaklamaya devam ederseniz, milyonları karşınızda bulacaksınız. Şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun. Devletin!” dedi.Share: