Trafik kazasında hayatını kaybeden tiyatrocular danışma dünyasını kanun boğdu

Laf ve siyaset dünyasının adlı isimleriyle bir nice çekicilik ve yapılış, Amasya’nın Merzifon ilçesindeki trafik kazası sonucu, 3 tiyatrocunun yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü paylaştı.

Mehabet Tiyatroları Umumi Müdürü Mustafa Kurt, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Amasya- Çorum yağız yolu üstünde Jest Tiyatro oyuncularını haiz minibüsün ilçe yaptığını derin benzeri mahzunane öğrenmiş bulunmaktayım. Kazada emrihak eden Miğfer Güleryüz, Burak Futbolcu ve Müstakil Karataş’a Allah’tan yağmur, ailelerine ve yakınlarına çıdam, yaralılara ivedili şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Site Tiyatrolarından yapılan paylaşımda ise “Turne esnasında geçirdikleri kazada zinde meslektaşlarımız Miğfer Güleryüz, Burak Futbolcu ve Bağımsız Milletvekili Karataş’ın vefatını, ekibin gayrı üyelerinin ise yaralandığını üzülerek öğrendik. Ebedî Uyku eden meslektaşlarımıza yağmur, gaileli olanlara esenlik dileriz. Seyretme camiamızın başı esen olsun.” ifadelerine yer verildi.

Genç oyuncuların hayatını kaybettiği kaymakamlık sonrası, oyuncu Doğa Rutkay, Ilişki Akbağ, Kerem Çapkınoğlu, Emre Karayel, Galebe Algöz, Bülent Alkış, Deniz Uluğ ve Ağababa Benli gibi pop isimlerin birlikte Oyuncular Sendikası, Temsil Kooperatifi, Özel Tiyatrolar Girişimi Derneği ve LÖSEV üzere çekicilik ve kuruluşlar ile politika dünyasının cesim isimleri, içtimai medya üzerinden başsağlığı mesajı yayımladı.

Çorum’dan Samsun’a giden Aykut Bektaş idaresindeki 52 ADK 527 plakalı minibüs, Amasya’nın Merzifon ilçesine mecbur Çaybaşı köyü mevkisinde bire bir yönde seyreden Hacı Ahmet Tığ yönetimindeki 42 FES 27 plakalı kamyonla çarpışmış, kazada minibüsteki temaşa ekibinden Müstakil Karataş, Tolga Güleryüz ve Burak Topçu hayatını kaybetmiş, çoban Bektaş ve minibüsteki Bağımsız Milletvekili Ayaz, Burak Gülçebi, Çımbar Özbek, Melis İşiten, Sergen Deveci, Kasıt Şalvarcıoğlu ve Ceyhun Fersoy yaralanmıştı.

Share: