Ambulans tayyare gidiş geliş kazasında yaralanan tiyatrocu Sergen Savran havalandı

Cankurtaran uçağın gelişi

Tiyatro oyuncusu Sergen Sarban’nin cankurtaran ile tayyare pistine getirilmesi

Deveci’nin uçağa nakli

Ambulans uçağın kalkışı Amasya’nın Merzifon ilçesinde, oyun oyuncularını haiz minibüs ile kamyonun çarpışması sonucu yaralanan Sergen Savran, tedavisi amacıyla ambulans uçakla İstanbul’a irsal edildi.

Çorum Ululuk Tiyatrosu Salonu’nda güzeşte akşam “Çıban Belası” ünlü oyun oyununu sahneledikten sonradan Samsun’a dönen ekibi haiz aracın Amasya’nın Merzifon ilçesinde gidiş geliş kazası yapması sonucu yaralanan ve Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde otama altına alınan aktör Raf Deveci’nin İstanbul’daki özel bire bir hastaneye atıf edilmesi kararlaştırıldı.

Deveci’nin sevki üzere Keyif Bakanlığı’ndan ambulans uçak talebinde bulunuldu.

İşlemlerin tamamlanmasının peşi sıra Amasya-Merzifon Havalimanı’na getirilen Deveci, ambulans uçakla İstanbul’daki özel hastaneye gönderildi.

Karadeniz turnesi kapsamında Çorum’da son oyunlarını sahneleyen piyes ekibinin süresince bulunduğu, Aykut Bektaş idaresindeki 52 ADK 527 plakalı minibüs, Merzifon’un Çaybaşı köyü mevkisinde benzeri yönde seyreden Hacı Ahmet Kılıç yönetimindeki 42 FES 27 plakalı kamyonla çarpışmış, kazada minibüsteki Mutlak Karataş, Tolga Güleryüz ve Burak Futbolcu hayatını kaybetmiş, güdücü Bektaş ile minibüste kâin Hür Ayaz, Burak Gülçebi, Cımbar Özbek, Melis İşiten, Sergen Savran, Maksat Şalvarcıoğlu ve Ceyhun Fersoy yaralanmıştı. Yaralılardan güdücü Aykut Bektaş, Melis İşiten ile Sürgün Özbek tedavilerinin peşi sıra taburcu edilmişti.

Yaralılardan Gaye Şalvarcıoğlu ve Hür Ayaz’ın tedavileri Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, Ceyhun Fersoy ve Burak Gülçebi’nin tedavisi birlikte Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde bitmeme ediyor.

Share: