Tezevvüç Etmek isterken 131 bin lira dolandırıldı

Yozgat’ta evlilik vaadiyle tıpkı kişinin 86 bin liralık değerindeki bezek eşyasını ve 45 bin lira antet parasını alarak dolandıran ecnebi tabiiyetli 2 karanlık, Kayseri’dahi yakalandı.

Aydıncık ilçesine mecbur Dereçiftlik köyünde eğleşme fail Ü.S., iddiaya göre Ankara’bile dünyaevi üzere irtibata geçtiği yabancı uyruklu kadını, kardeşi ile birlikte köyüne getirdi. Dünyaevi vaadiyle Ü.S.’den 45 bin teklik başlık parası istenirken, 86 bin liralık de neymiş geline 3 sayı bilezik, 3 adet yüzük oyunu, aynı çift küpe, bir nüsha kolyeden oluşan ziynet eşyası ve cep telefonu alındı.

Bir müddet sonradan sözde gelinin kardeşi adına tanıttığı adamla araca binerek köyden kaçtığını gören ve dolandırıldığını anlayan Ü.S. durumu uyanık ekiplerine bildirdi.

Ü.S.’nin durumu bildirmesi üstüne Çekerek Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Yozgat İl Açıkgöz Komutanlığı ekiplerince mesai başlatıldı. Cingöz ekipleri 2 şüpheliyi ayrımsız bölüm içerisinde Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde yakaladı. Şüphelinin üzerinde dolandırılan Ü.S.’ye ilgilendiren bezek eşyaları, cep telefonu ve tıpkı cirim mal ele geçirildi.

Gözaltına alınan ecnebi tabiiyetli şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin peşi sıra çıkarıldıkları mahkemece adli taharri şartı ile başıboş bırakıldı.

Şüpheli şahısların elan önce üstelik Sivas’ın Şarkışla ilçesinde analog benzeri dolandırıcılık olayına karıştığı ve arandıkları öğrenildi. – YOZGAT

Share: