Tescilli pir Moujan Rajaei Türk turizmini dünyaya tanıtacak

Beyrut güzellik yarışmasında MISS ASIA seçilen ve 2021’bile MISS EURASİA yarışmasında bir numara olan tescilli iyice, Türk vatandaşı Moujan Rajaei bu sene Malezya Kuala Lumpur dahi planlı miss turizm görk yarışmasında Türkiye’yi tanıttı.

Yarışma ilk defa tıpkı ırak maşrık ülkesi olan Malezya’üstelik düzenlenirken, Türkiye hesabına üstelik ilk kez Moujan Rajaei katıldı. Türkiye hesabına uluslararası gösteriş yarışmalarına katılmaya devam edeceğini tamlayan tescilli iyice Mojuan Reajaei, Türk turizmine yardım sağlamaktan gelgel duyduğunu ve çıktı de elinden geleni yapacağını belirterek “Türkiye, turizmde çok fonksiyonlu ayrımsız yapıya sahip. Dünyanın bire bir çok ülkesinden tıpkı haddinden fazla gezgin ülkemize geliyor. Tığ bile katıldığımız bu organizasyonlarda ülkemizi arz dolgunca şekilde tanıtarak elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

“Ülkemizin turizmi üzere elimden geleni yapıyorum”

Irak ülkelerde Türkiye’yi tanıtmanın hasis yumruk olduğunu ifade fail Moujan Rajaei, “Turizmimiz karşı çok aşkın bilgiye ehil olmayan ülkelerde, bu nev organizasyonlara ortaklık sağlamamız bize seyyar ve döviz olarak köylü dönecektir. Dünya üstünde kendimizi ne büyüklüğünde haddinden fazla anlatım edebilirsek, hangi büyüklüğünde haddinden fazla kişiye ulaşabilirsek, bizim üzere o büyüklüğünde gani olacaktır. Bildiğiniz için turizm sektörü, lokomotif sektörlerin yeryüzü başında geliyor. Turizm gelirleri ile ekonomimize balaban ulama sağlayarak, döviz girişini yükseltmek hepimizin yararına olacak. Ben dahi ayrımsız Türk vatandaşı adına, ekonomimize katkı nail olmak için öz payıma düşeni yapıyor ve yapmaya devam edeceğim. Özellikle İstanbul, Antalya ile Muğla üzere kültürel ve huy yapısı adamakıllı olan yerleri dünyaya takdim etmek ve oralardaki insanları buralara yönlendirmeyi kendime garaz edindim. Bunda dahi kalburüstü olduysam anacıma başarmış olarak mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı. – İSTANBUL

Share: