Tersane kazasında ölen işçinin cesedinin başında uğraş (2)

GİMBİRDER’DEN YAZILI AÇIKLAMA

Yalova’nın Altınova ilçesinde tersanede yüksekten düşerek ölen Yasin Demirağ’ın (19) arkadaşlarıyla gelişim güvenliği görevlilerinin ağırlık yumruğa cenk ettiği görüntülerin sosyal medyada yayılmasının arkası sıra Sefine İnşa Müteahhitleri Birlikteliği Mesleki Eğitim ve El Birliği Derneği’nden (GİMBİRDER) mukayyet basın açıklaması yapıldı. Topluluk yönetim kurulu başkanı Rüstem İnce yoluyla kaleme alınan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“16.08.2022 Çarşamba haset Gemi Tersanesinde koygun aynı ilçe sonucu hayatını kaybeden mücahede arkadaşımıza Allah’tan yağmur, yakınlarına sabır, dayanıklılık ve başsağlığı diliyoruz.Kaymakamlık sonrasında ulusal medyada çıkan, manşet olan batıl ve mesnetsiz iddialar hem bizleri hem de faaliyet arkadaşlarımızı dip ayrımsız tartı zarfında bırakmıştır. Sormaca süreci bitmeme eden bire bir sav üstüne çok dip ve açıklayıcı bilgiler vermemiz olabilir değildir fakat acıklı kaymakamlık sonrasında gerçekleşen hâller millî medyada yayınlanan haberler ve meşruhat gerçeği yansıtmamaktadır.Hayatını kaybeden kardeşimizin itimat kemeri ve gelişim ekipmanları mesai esnasında KKDM (Zatî yardımcı takım) elimize sabık görüntülerde görüldüğü ve elimize mevrut bilgiler doğrultusunda üzerinde bulunduğu görülmektedir.Elim kaza sonrasında gelişigüzel KKDM Malzemesi üzerinden herhangi bir prosedür yapılmamıştır. Ilçe sonrasında yansıtılan görüntülerdeki olayların aktarıldığı kabil olmadığını izah etmek isteriz. Bu konudaki soruşturma sonuçlandığında birlik gerçekler kesin kendisine açığa çıkacaktır.

GİMBİRDER – ( Gemi İnşa Müteahhitleri Birlikteliği Mesleksel Eğitim ve El Birliği Derneği ) namına bu tür kazaların tekrarlanmaması amacıyla elimizden gelen tam çabayı sarfettiğimizi, kaymakamlık sonrasında da merhumun ailesinin birlikte her süreçte bulunduğumuzu göstermek isteriz.”

Share: