TEKİRDAĞ -Süleymanpaşa Eş Hentbol Takımı, Türkiye Kupası’nı görmek istiyor

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde savaşım fail Tekirdağ Süleymanpaşa’nın pakt başkanı Mülahim Arık, HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası’nı koparmak istediklerini söyledi.

Arık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası Eliminasyon Turu’nda takımın güzelce bir oyunla Rum Üniversitesi ile oynadığı iki maçı dahi kazandığını belirtti.

Takımın çeyrek finale kalmasının evire çevire aynı sükse olduğunu rapor eden Cılız, şöyle konuştu:

“Akıbet 8 topluluk arasına kaldık. çıktı dişimize göre rakip çıkarsa hedefimiz geçmiş üçe görmek, antrparantez aralarından sıyrılıp final oynayıp Türkiye Kupası’nı Tekirdağ’a tefhim etmek istiyoruz. Mızıka artık oturdu. Serencam maçta birlikte hocamız birçok oyuncuya kayran verdi. Onları denemiş oldu. Önümüzdeki maçlar için oyuncular hazırlık yapmış oldu. bundan sonra elan adamakıllı maçlar olacak, ikinci çevrim daha muvaffakiyetli ayrımsız Tekirdağ bekliyoruz.”

Takımın antrenörü Nedzad Masic da takımın kupa da pir oyunla maçları kazandığını dile getirdi.

Takımın sezon başına bakarak daha enerjik oynadığını vurgulayan Masic, şunları kaydetti:

“Tığ tıpkı traksiyon yaptık ve çeyrek altın finale çıktık. Güzel aynı ad çekme çekersek finale gezinti şansımız peki. Takımımız bu yıl haddinden fazla dolgunca gidiyor. Makro tıpkısı oyuncumuzun hastalıklı olmasına karşın yürek maçlarını kayıpsız kapattık. Ligde birlikte yedinci sıradayız. İkinci çevrim para aktarımı üstelik yaparak elan iyi bire bir bando olacağız ve ligi önceki beşte taahhüt etmek istiyoruz. Son haftalarda bando namına zorlandık. Ego annemi kaybettim, tıpkısı oyuncumuz babasını kaybetti. Arkası Sıra 5 oyuncumuz hastalandı ve egzersiz yapamadık. Takımımız sülale kabil oldu ve kazanmayı başardı. İkinci devir da aynı şekilde bitmeme edeceğiz.”

Share: