Son zaman vukuf! Milli El Partisi İl Başkanı Göçmen: “Muhsin Yazıcıoğlu davasında hala aynı özdek kazanamadık”

Kahramanmaraş’ta tanıdık Muhsin Yazıcıoğlu davasına katılan Milli Posta Partisi Kırşehir İl Başkanı ve MYGK Üyesi Cesamet Göçmen, davada öğün tekmil edilemediğini söyledi.

Yazıcıoğlu davasında temel davanın hala açılmadığını belirten Muhacir, “13 buçuk yıldır suikast esas davası açılmadı. Ayrımsız zaman mutlak doğruluk kırıtma edecek. Takkadak Muhsin Yazıcıoğlu suikast davası değil faili müphem parçalanmamış davalar görülecek ve aydınlığa kavuşacak. Muhsin Yazıcıoğlu, Hışır dağında ağır sıkıntı çekti. Seçkin mahkemede Kahramanmaraş’tayız ev ve inanmış insanlar ve gazeteciler dışında kimseyi görmüyoruz. Helikopteri kiralayan firmanın genel müdürü izleme cihazı olmadığını söylüyor eski ifadelerinde, sonraki ifadelerinde ise cihazın var olduğunu söylüyor. Hala mahkeme arakçılık davasını araştırıyor” dedi.

İnanmış hareketin evlatları olduklarını kaydeden Göçmen, “Siyasetin ve yaşamın zorluğunu sürmek ve elde etmek lazım. Tığ, rahmetli Muhsin başkandan böyle öğrendik. Geleceğimizi tavzih etmek amacıyla siyaseti yeğleme ettik. Siyaseti kendimize evirmeden yapmaya çalışıyoruz. Cenabıhak ve vatan davası için icraat yürütüyoruz. Mesele sadece kudret olma meselesi değil. Bizler, inanmış hareketin evlatlarıyız” diye niteleyerek konuştu.

Hayallerinin peşinde koştuklarını ve seçme yolu mubah görmediklerini nâkil Muhacir, “Fikirlerimizin iktidarı için biz Milli Öğün Partisi üyeleri, rastgele yolu mubah görmüyoruz. 20 almanak iktidar ve karşısında da 20 yıllık muhalefet var. Siyasa, 2 kutuplu olanaksız. Biz, siyasette 3. yolu ayırmak üzere çıktık. Türk siyaseti belki üstelik tarihinde ilk kez ülkücü tıpkısı namzet çıkaracak. Siyasal partiler, seçmenden oy isterken illet kendi partileri ve adayları hesabına isteyemiyor? Ne pahasına olursa olsun bizler doğruları halka anlatmakla mükellefiz. İktidarın da, muhalefetin birlikte yanlışlarını eleştirerek bölüt anlatıyoruz” ifadelerini kullandı. – KIRŞEHİR

Share: