Son Zaman | Karaman’da 2 ayrı suç örgütüne ‘son nokta’ operasyonu: 32 gözaltı

Karaman’da 2 ayrı cürüm örgütüne ‘serencam nokta’ operasyonu: 32 gözaltı

KARAMAN – Karaman’da 2 ayrı yanlışlık örgütüne müteveccih planlı “son yasakçı” operasyonunda 32 dirilik gözaltına alındı. Hususi harekat timlerinin de bindi verdiği operasyonda 50’ye mümasil adrese 500 polisle eş zamanlı ameliyat düzenledi.

Edinilen bilgiye göre, Karaman Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, kentte isteyerek insan cani, bile bile cerh, doyumluk, umumi güvenliği tehlikeye sokma, faizcilik, mala beis verme, silahlı tehdit ve hakaret suçlarına karıştıkları ati sürülen 2 ayrı suç örgütüne yönelik başlattığı soruşturma üzere düğmeye bastı. Kestirmece 500 polisin katıldığı dev operasyonda yanlışlık örgütü üyelerine ilgili hisse senedi yerleri, ikametler ve çiftlik evlerine şafak vakti dominant yapıldı. Ekiplerin yaptığı baskınlarda haklarında bakı kararı kâin 39 kişiden 32’si evlerinde kıskıvrak yakalanarak gözaltına makbuz. Adreslerinde bulunamayan 7 kişinin ise yakalanması üzere faaliyet başlatıldı. Faaliyetler çerçevesinde 13 kişinin ise türlü suçlardan ufuk cezaevinde oldukları öğrenildi.

Polis ekipleri kontrol yaptığı adreslerde 12 sayı tabanca,12 sayı tüfek, 612 sayı mermi, 15 nüsha kılıç, kıskı, balta, 532 sayı sentetik komprime, 25 gram esrar ile çok sayıda çek ve burhan ele geçirdi. Karaman Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nde afiyet kontrolünden geçirilen şüpheliler elan sonra sorgulanmak üzere Karaman Itimat Müdürlüğü’ne götürüldü.

Soruşturma bitmeme ediyor.

Share: