KARAMAN’DA ÖZEL HAREKAT POLİSLİ ‘SON NOKTA’ OPERASYONU 32 GÖZALTI

KARAMAN’da ‘Suç çalışmak için silahlı teşekkül kurma’ suçlamasıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan 52 kişiye müteveccih, hususi harekat ekiplerinin da desteğiyle 500 polisle cerrahi müdahale düzenlendi. ‘Son nokta’ adı verilen operasyonda 32 hayat gözaltına alındı.

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı eliyle ‘Küçükbingöl’ ve ‘Ülküsever’ isimli iki takım karşı kentte akıbet 1 sene içre ‘Kasten öldürme ve yaralama’, ‘Yağma’, ‘Genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak’, ‘Tefecilik’, ‘Mala uymazlık verme’, ‘Silahlı tehdit ve hakaret’ gibi suçlara karıştıkları gerekçesiyle sormaca başlatıldı. Soruşturma kapsamında Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Kombinasyon Suçlarla Savaşım Şubesi ekipleri, maharet ve fiziki takip başlattı. Kestirmece 6 ay süren çalışmaların peşi sıra 52 can için ‘suç gitmek için silahlı teşekkül kurma’ suçlamasıyla yakalama kararı çıkarıldı.

Bugün önceden belirlenen 65 adrese şafak vakti hususi harekat ekiplerinin üstelik desteğiyle 500 polisle ‘Son nokta’ adı sunulan operasyon düzenlendi. Operasyonda şüphelilerden 32’si gözaltına makbuz. Adreslerde yapılan aramada 12 tabanca, 12 tüfek, 612 kurşun, 15 (tığ, kıskı, balta türü) stoper alet, 532 sentetik komprime ile çokça sayıda çek ve belgit ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde keyif kontrolünden geçirildikten sonradan sorgulanmak üzere İl Güven Müdürlüğü’ne götürüldü.

Haklarında yakalama kararı mevcut şüphelilerden 13’nün türlü suçlardan cezaevinde vakfedilmiş bulunduğu, 7 kişinin yakalanması için çalışmaların ise sürdüğü bildirildi.

Share: