Sesi İzzet Altınmeşe’ye benzetiliyor, vatandaşlar bayıla bayıla dinliyor

Sesi İzzet Altınmeşe’ye benzetiliyor, vatandaşlar istekle dinliyor

KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş’ta 66 yaşındaki Halil Bildik’ın sesi İzzet Altınmeşe ve İbrahim Tatlıses’e benzetilirken hayranları dahi severek dinliyor.

Kentte 30 yıldır mahirane sanatçıların türkülerini seslendiren Halil Aşina, Dulkadiroğlu ilçesi tıpkı şehir üstelik hayranlarıyla tıpkı araya geldi. İzzet Altınmeşe ve İbrahim Tatlıses’in türkülerini söyleyen ve sesinin onlara benzetildiğini tamlayan Biliş, hayranlarına da teşekkür etti. Altınmeşe ve Tatlıses’e hayranlığını da dile getiren Yâr, sevgisini onların türkülerini söyleyerek gösterdiğini anlatım etti.

30 yıldır ırlamak söylediğini tamlayan Halil Tanış,” Kahramanmaraş ve çevrelerinde bülbül ses yerine tanınıyorum. Sesimi İzzet Altınmeşe’ye ve İbrahim Tatlıses’e haddinden fazla benzetirler. Patırtılı namına İbrahim Tatlıses önemli aynı sese sahip. İzzet altınmeşe’birlikte haddinden fazla değerli sanatçılardan. Adlı sanatçılara sesimi benzettiklerinde onure oluyorum. Çalgı Aleti insanlara terapidir. İnsanları şen uyutur, dinlendirir, içindeki ukdeleri hariç vurdurtturur. Müzik ise ruhun gıdasıdır” ifadesini kullandı. 15 zılgıt sanatçıyı dinleyenlerden Havva Çipo,”Genelde hepimiz İzzet Altınmeşe’ye benzetiyoruz. Çok pir parçaları okuyor. Hem bölgesel hem dahi mahalli tarzında de okuyor. Kahramanmaraş’a ilişkin türküleri dahi haddinden fazla fena hâlde okuyor. Kahramanmaraşlı adına kendisini çok seviyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Halil Biliş’ı teferruatlı süredir tanıdıklarını aktaran Beyza Yılmaz ise “Halil Bey’i teferruatlı zamandır tanıyoruz. Sesini İzzet Altınmeşe’ye benzetiyoruz. O yüzden Kahramanmaraş namına gurur duyuyoruz. Çok da sevilen aynı sanatçımız. Başarılarının devamını diliyoruz”diye konuştu.

Share: