Şehremini Serhat Oğuz, 2 Türkiye Birinciliği, tıpkısı 3’üncülük elde eden sporcuları kutladı

Kahramankazan Şehremaneti Spor Halter Takımı, Karaman’de 1-4 Eylül tarihleri arazında planlı ve Türkiye genelinde 51 pakt takımından hep 450 sporcunun katıldığı yarışmada biri Türkiye rekoru girmek üzere 2 değerli, bire bir üstelik tunç madalya kazanarak şişman aynı başarıya imza attı. Şehremini Serhat Oğuz içtimai medya hesabından yaptığı açıklamada, sporcuları başarılarından ortalık kutladı.

Türkiye genelinde 51 kulüpten yüzlerce sporcunun katıldığı şampiyonaya Kahramankazan Şehremaneti Spor Halter Takımı 10 sporcusu ile katıldı. Antrenörlüğünü Orhan Boltürk’ün yaptığı Kahramankazan Şehremaneti Spor Halter Takımı, Karaman’de yapılan şampiyonada mızıka halinde Türkiye 4’üncüsü olma başarısı de gösterdi.

Şampiyonada, Silkmede kaldırdığı 190 kilogram ile Türkiye rekoru birlikte facia ve 96 kiloda yarışan19 yaşındaki Emre Öztürk ile 73 kiloda yarışan silkme ve koparma toplamında kaldırdığı 290 kilo ile 19 yaşındaki Mustafa Erdoğan Türkiye Birincisi adına değerli madalya kazandı. Şampiyonada 102 kiloda yarışan 18 yaşındaki Değer Özkan Atmaca ise Türkiye 3’üncülüğü ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Kulüp Başkanı Altuğ Yücelen Özcü, yarışmaya 10 sporcuyla katılan Kahramankazan Uray Spor Halter Takımı’nın yaş ortalamasının tamlık takımlardan düşük olan sporculardan oluştuğunu ve Türkiye 4’üncüsü adına ilçeye döndüklerini belirtti. Sporcularına mebzul ayrımsız mesai ortamı sağladıklarını tamlayan Özcü, “İki sporcumuz Halter Milli Bando kampında Avrupa ve Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor. Sporcularımızın başarısı için hiçbir fedakarlıktan kaçmıyoruz. 15-25 Teşrinievvel tarihleri beyninde Arnavutluk’ta yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na, ardından yeri ve tarihi daha sonraları açıklanacak Dünya Şampiyonası’nda ay-kategorik bayrağımızı göndere çektirerek savurmak istiyoruz “dedi.

Kahramankazan Belediye Reisi Serhat Oğuz ise toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı fotoğraflı paylaşımında ” sporcularımızı gözlerinden öpüyorum. Maşallah sizlere” diye kutladı. – ANKARA

Share: