Şehit ailesinin evinin bakımını yaptılar

Kalabalık Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde uygulama ve himaye memuru adına görev yapan personeller, 8 martir ailesinin evinin boya, hizmet ve onarımını gerçekleştirdi. Bakım çalışmalarından biri bile 1994 yılında Şırnak’ın Gabar Dağı’nda şehit sakıt Galebe Gülseren’in ailenin evine yapıldı.

Yakın zamanda Denetimli Azadelik Müdürlüğü personeli yoluyla martir ailesini ziyaretleri esnasında şehidin annesi Şükriye Gülseren evinin boya hizmet ve onarımına ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Bunun konusunda hükümlülerin covid-19 salgını çerçevesinde yetkilendirilmiş olması cihetiyle Kargaşa Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde infaz ve dulda memuru yerine görev işleyen personeller evin boya bakım ve onarımı üzerine fahri oldular. Altınordu Kaymakamlığı eliyle karşılanan boyalar ile şehit ailesinin evine boya yapıldı.

Yapılan boya ve hizmet çalışmalarından mutlu olduğunu belirten Şükriye Gülseren, “Evimin duvarları çok kirlenmişti, bana ziyarete gelmişlerdi ego üstelik onlara bire bir talepte bulundum onlar bile gönderdiler Cenabıhak razı olsun yaptılar. Evim tertemiz oldu” şeklinde konuştu.

Kalaba Denetimli Azadelik Müdürü Özcan Tekin birlikte covid-19 zımnında yönetimsel izinde olan hükümlüler namına infaz siper memurların boya ve bakım işlerini gönüllü kendisine yaptıklarını söyleyerek, “Cıvıl Cıvıl Denetimli Azadelik Müdürlüğü adına 2019 yılında haklarında kamuya hayır aha faaliyet cezası olan hükümlülerle birlikte Kargaşa’bile 8 şehit ailesinin evinin bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Yükümlüler covid-19 nedeniyle idari mezun olduklarından hava 1994 yılında Şırnak’ın Gabar Dağı’nda oğlu şehit olan annemizi musahabe esnasında bize evinin boya, bakım ve onarıma ihtiyacı olduğunu beyan etti. Müdürlüğümüzde uygulama ve esirgeme memuru kendisine müteharrik personelimiz ‘müdürüm tığ bu boya, hizmet işini üstleniriz’ beyanları konusunda iki gündür burada müdürlüğümüzde uygulama ve dulda memuru olarak etkin arkadaşlar habbe boya, bakım ve bakarım işlerini gerçekleştirmiş oldular” dedi. – KALABA

Share: