Son dakika haberi… Martir annesinin evini yürütüm himaye memurları boyadı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde şehit annesi Şükriye Gülseren’in (68) evi, uygulama esirgeme memurları eliyle boyandı.

Ordu Denetimli Azadelik Müdürlüğünde memur personel, 1994’de Şırnak’ta şehit olan Utku Gülseren’in annesi Şükriye Gülseren’i, Akkese Mahallesi’ndeki evinde aynı süre önceki ülfet etti.

Anne Gülseren, müzakere esnasında evinin boyanmasına gerekseme olduğunu belirtti. Bunun üzerine uygulama esirgeme memurları, habbe boyanması konusunda fahri oldu.

Altınordu Kaymakamlığınca karşılanan malzeme ile martir annesinin evinin duvarlarının boya, hizmet ve onarımı yapıldı.

Eşi kestirmece 3 sene önceki vefat fail, oğlu ile hareketli Şükriye Gülseren, personele kemirmek ve öz izzetüikram etti.

Gülseren, “Evimin duvarları haddinden fazla kirlenmişti. Bana ziyarete geldiklerinde onlara ayrımsız talepte bulundum. Tanrı razı olsun yaptılar. Tertemiz oldu ve akman şekilde oturacağım. Şita temizliği oldu.” dedi.

“Şehit ailelerimize elimizden geldiği büyüklüğünde bindi olmaya devam edeceğiz”

Denetimli Azadelik Müdürü Özcan Uğurlu ise yönetmenlik yerine 2019’da haklarında kamuya yararlı ayrımsız işte mesai cezası olan yükümlülerle gelişigüzel 8 şehit ailesinin evinin boya, bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yükümlülerin Kovid-19 nedeniyle yönetimsel izinde olduğunu anımsatan Uğurlu, şehit annesinin ihtiyacını bildirme etmesi konusunda personelin, “Müdürüm, biz bu işi gerçekleştiririz.” dediklerini anlattı.

Tekin, personelin evin boya, hizmet ve onarımını iki günde tamamladıklarını ifade ederek, “Bu anlamda müdürlüğümüzde etkin personelimize allahsız istekle teşekkürname ediyorum. Şehit yakınlarımıza, ailelerimize elimizden geldiği büyüklüğünde bindi olmaya bitmeme edeceğiz.” diye konuştu.

Share: