Safranbolu Belediyesi’nde Bildirme Bağan İşçi Maaşı Yüzde 79 Artışla 7 Bin 400 Liralık Oldu

TUNAKAN YILDIRIM

Safranbolu Belediyesi ile Şehremaneti İş Sendikası Karabük Şubesi arasında imzalanan 2. aktarılma dolgun hisse senedi sözleşmesine göre; belediye personelinin maaşlarına yüzde 79 remiks yapıldı, en düşük iştirakçi maaşı 7 bin 400 TL oldu.

Şehremaneti İş Sendikası Karabük Şubesi ile Safranbolu Belediyesi beyninde tıpkısı süredir bitmeme fail 2. çevrim şişman hizmet akdi görüşmeleri yapılan imza töreni ile sona erdi. Uray İş Sendikası Karabük Şubesi ile Safranbolu Belediyesi beyninde 1 Temmuz fiktif ile muteber olacak olan sözleşmeye bakarak belediye personeline yüzdelik 79 bindirim yapıldı. Bu kapsamda Safranbolu Belediyesi’nde çalışan en düşük iştirakçi maaşı 7 bin 400 TL oldu.  Safranbolu Belediyesi şantiye alanında yapılan törende işçiler Şehremini Elif Köse’i bateri zurna ve çiçekler ile karşıladı.

“VERDİĞİMİZ RAKAMLARIN SİZLER İÇİN YETERLİ OLMADIĞININ FARKINDAYIM”

İmza töreni öncesinde izah özne Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, şöyle konuştu:

“Şehremaneti İş Sendikamızla imzalayacağımız ve 1 Orak Ayı fiktif ile muteber olacak olan sözleşmemizi imzalamak amacıyla bir araya geldik. Esasen ego böyle tıpkı merasim beklemiyordum amma şu günümüz koşullarında belediyemizin verebileceğinin arz iyisini verdiğimiz için arkadaşlarımız hakeza benzeri töreni uygun gördüler. Ego özellikle onlara ve sizlere çokça teşekkür ediyorum. Ülkemizin ortamında bulunduğu soylu erki koşulların farkındayız, enflasyon oranımız çok faziletkâr. Esasta verdiğimiz rakamların birlikte sizler amacıyla ehliyetli olmadığının farkındayım ego. İnanın belediyenin koşulları dolgunca olsa geliri mebzul olsa haddinden fazla henüz fazlasını hakkettiğinizi düşünüyorum.

“VEREMEZLER DEMELERİNE KARŞIN SİZLERE YÜZDELIK 79 BINDIRIM YAPTIK”

Anca şartlar içerisindeyiz kim belediyemizin pandemiden sonra ekonomik koşullardan bilahare gelirlerinin azaldığı ama giderlerinin aşama safhada arttığı tahakküm bire bir dönemdeyiz. Amma biz seçme şeye rağmen veremezler demelerine rağmen sizlere bu bindirim oranını verdik. Yüzde 79’a varan bir remiks oranı sizlere verdiğimiz. İkramiyeler dışında yeryüzü düşük takanak olan arkadaşımız 7 bin 400 lira takanak. O yüzden benim gönlüm rahat. Tığ Safranbolu’yu sizler ile birlikte yönetiyoruz. Remiks oranının alacağınız maaşların ailenizle beraber iştiyak rahatlığıyla yediğiniz, sağlıkla, huzurla harcayabildiğiniz ve bereketi eli nimetli olan aynı aylık olmasını diliyorum ben. İnşallah çoğalan, daha verimli katlanarak büyüyen ve daha bereketli bindirimli eyyam sizleri beklesin.”Share: