ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in mortocu hatip okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine aksülamel gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde planlı basın açıklamasında ekip namına mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu dil cambazı okullarının, eğitim bilimi hayatına zenginlik katan ve ibdai ayrımsız eğitim bilimi modeli adına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, mortocu hatip okulu mezunları ve mensupları namına ayrımlı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih seçme soy ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve güç gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli bire bir şahsın dinleti sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik bed itham ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre maksat ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına kelimesi kelimesine reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, site merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, imam hatip okullarının, ülkenin gelişmesine ulama sunan, milli bağlanak ve beraberliği önceleyen, toplumda birlik, utanmak ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, imam hatip okullarının seçkin soy siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Fakat bazen özlük çıkarları amacıyla eğreti ruzname hazırlamak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere da üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri dolayısıyla kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ahbaplık önünde hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’birlikte adliye uğrunda toplanan katılımcılar namına konuşan Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Ulu Küçükkeskin, imam dil cambazı okulu mezunları ve mensupları yerine ayrımlı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik gelişigüzel türlü ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve tehlikeli gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının değme türlü politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını tamlayan Küçükkeskin, önder hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı fıldır kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Yıldırım, yaptığı yazılmış açıklamada, önder dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim bilimi hayatına işve katan ve ibdai ayrımsız yetişek modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam dil cambazı okullarının Türkiye’nin gelişmesine yardım sunan, milli temas ve beraberliği önceleyen, toplumda görelik, ocumak ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğuna bel fail Saika, şöyle devam etti:

“Ancak bazı bazı özlük çıkarları üzere müstear gündem hazırlamak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere da üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli tıpkı şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu alenen garaz ve düşmanlığa sevk etmektir. Koca karşı türel muamele yapılması amacıyla suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi uğrunda toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri adına konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatkâr kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak imam hatiplileri karalayama çalıştığını anlatım etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde bulunan mortocu hatipliler dernekleri olarak eş anlı basın açıklaması yapma ve Gülşen hakkında suç bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının sonuç yıllarda müstacelen arttığına dikkati calip Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç yezitlik etmedi. Terör örgütleriyle tıpkısı olmadı. FETÖ kapsamında tek zaman tıpkısı şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin imam dil cambazı liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başbuğ Yardımcısı Fatih Sebep, cemiyet binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, önder dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine yönelik değme makule ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve dokunaklı bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını tabir etti.

Öte yandan ayrımlı illerdeki topluluk üyeleri, konuyla ilişkin yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: