Ragbi Federasyonu Başbuğ Meram Pazan’dan Osmaniye, Şırnak ve Mardin’e mülakat

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Kasıt Pazan, Osmaniye, Şırnak ve Mardin kentlerini konuşma etti.

Federasyondan yapılan açıklamada görüşlerine yer sunulan başbuğ Kasıt Pazan, amaçlarının ragbi, beyzbol ve korumalı futbolu birlik Anadolu’ya duyurmak olduğunu belirtti.

Bu çerçevede bire bir kol mülakat gerçekleştirdiğini anlatan Pazan, “Osmaniye kentimizi ziyaretle başladık. Burada ülke temsilcimiz Osman Kermen, ragbi antrenörümüz Ahmet Aksungur ve softbol antrenörümüz Merve Kale ile Cahillik Spor İl Müdürü Sedat Acar’ı makamında ziyaret ettik.” diye konuştu.

Ardından Şırnak’a geçtiklerini aktaran Pazan, şunları kaydetti:

“Şırnak kenti 2022-2023 sezonu Meslek Sporları Beyzbol Küçükler ve Yıldızlar Kategorisi Türkiye Şampiyonası’na ocak sahipliğini yapacak. Bu kentimizde devlet müdürümüzü görüşme yazar Şırnak’ta direk dikimi etkinliği yaptık. Elan bilahare Mardin’e geçtik. Orada sabık zaman Ekol Sporları Gençler Kategorisi’nde Türkiye 3’üncüsü olan takımımızla Mardin Kızıltepe Spor Lisesi’nde görüştük. İnşallah bu branşları 81 ilimizde yaygınlaştıracağız. Katkılarından dünya özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan oluşmak için Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bilcümle yetkililerimize teşekkür ediyorum.”

Share: