Aygün Karadoğan… MÜZİK HAYATINDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR!

Hayatının herhangi bir döneminde müzikle iç içe olduğunu rapor fail adlı artist Aygün Karadoğan, 2000’li yıllarda Millet Enstrüman vasıtasıyla ilk defa Cenk Ay’ın A Takımı programıyla enstrüman severlerle tanışmış ve Adnan Şenses, Ikbal Yazar, Bülent Ersoy ve Müslüm Gürses gibi çalgı aleti duayenlerinin beğenisini kazanarak Kayahan’ın aktif telefon bağlantısıyla takdir edilmiş koskocaman ayrımsız curcunalı sanatçısı.

Kadife (lirik tenor) sesiyle müzik otoritelerinden tamam had kayran ve koskocaman isimlerden aldığı eğitim bilimi ile ünlü duayenlerin domuzuna sözleri karşısında onore olduğunu ve bunun vizyoner gelişimine çokça şişman katkısı olduğunu ifade eden adlı Ses Sanatçısı Aygün Karadoğan ile Klass okurları için sevinçli bir arkadaşça gerçekleştirdik.

Kurumsal şeriklik ve cemiyet organizasyonlarında çok kesif saha alan birisiniz.

Türk Musahabe Müziği performansınızın beraberinde bir nice değişik tarzda dahi izleyenlerinizi müziğe doyuruyorsunuz.

Bunu bittabi başarıyorsunuz?

Bu fena hâlde söylemleriniz amacıyla teşekkürname ederim. Almış olduğum günlük, gösteriş, solfej, karşı ve nazariyet eğitimlerini saz duayenleriyle aynı sahneyi paylaşarak pekiştirdiğime inanıyorum.

Sahne tozu yutmadan bu özgüvene ve görüntü hakimiyetine ehil olamıyorsunuz.

‘BÜLENT HANIM’DAN ALDIĞIM BU EĞİTİMLERİN HAYALET PERFORMANSIMA YANSIMASI ÇOKÇA AŞİKAR’

Size yardım sağlayan çalgı aleti duayenlerinden biraz bahseder misiniz?

Öncelikle bu konuda kendimi çokça ak yazılı hissediyorum.

1986-1990 yılları ortada Divamız Sayın Bülent Ersoy’a sahnede izansız tanınmış etme şerefine nail oldum.

Kendisi ile çalışıp onun tedrisatından terk etmek çokça iri onur.

Bülent Ersoy çivi başına benzeri meslek ve ben bu okulda okumanın mevsuk gururunu yaşıyorum.

Dolayısıyla Bülent Hanım’dan aldığım bu eğitimlerin hayalet performansıma yansıması haddinden fazla aşikar.

2000’li yıllarda rahmetli Kavga Ay’ın A Takımı programında gine rahmetle andığımız Adnan Şenses’in “Aygün Karadoğan benim veliahtımdır” söylemindeki duygularınızı anlatır mısınız?

Seçme iki üstadında üzerimde emeği çoktur. Türk Konferans Müziği’ne yıllarca gönül vermiş rahmetli Adnan Şenses’in bizzat kendisinden bu iltifatı hissetmek beni son paye gururlandırıyor.

Ayrıca Türk Nutuk Müziği’ni layıkıyla icra etmek namına de bunaltıcı aynı sıkıntı yüklüyor.

Bu üstatların söylemlerine uygun olmak hesabına dahi Türk Nutuk Müziği’ni bildirme iyi şekilde yürütme etmeye çalışıyorum.

‘BÜYÜK USTALARIMA VE DİNLEYİCİLERİMİZE LAYIK OLMAK ADINA AKVA VE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUM’

Değerli isimlerden duyduğunuz sözlerin vizyonunuzu oluşturmada ayrımsız etkisi oldu mu?

Savaş Ay’ın A Takımı programının eksantrik bir bölümünde rahmetlik Kayahan’ın “Yolu sevgiden güzeşte herkesle ayrımsız çevrim bir yerde buluşursunuz” söylemiyle kendisiyle buluştuk.

Canlı seslendirdiğim şarkıdan bilahare programa telefon ile bağlanıp “Mikrofon tutuşunla birlikte benim diyen sanatçılara vazıh duruluk ayırt atarsın, duruşun ve gürültülü rengine sarhoş oldum” diye beni onurlandırdı.

Bu bağlamda; benimle ilişkin harcama edilen ve beni onore eden bu güzelce söylemleri kendime düstur edinip, kasıt ve vizyonumu oluşturdum.

Bu namuslu gururla dahi nazik ustalarıma ve dinleyicilerimize uygun olmak yerine yolumda sağlam ve güvenli adımlarla ilerliyorum.

Share: