Pamukkale Belediyesi’nin eğitim yardımı sonuçları açıklandı

Denizli’üstelik Pamukkale Belediyesinin geçmiş yıllarda olduğu gibi 2022-2023 eğitim bilimi tedris döneminde üstelik ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine vereceği terbiye yardımı başvurularının sonuçları açıklandı.

Denizli’birlikte eğitim bilimi üstüne yüce çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesinin öğrencilere müteveccih destekleri devam ediyor. Geçmiş yıllarda olduğu kabil 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılında dahi Pamukkale ilçesinde ikamet eden ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine 8 kamer boyunca yapılacak olan eğitim bilimi yardımı sonuçları mahsus oldu. Terbiye yardım başvuruları belediyenin resmi genel ağ adresinden 30 Eylül tarihine büyüklüğünde yapılırken, 3 bini aşkın müracaat arasında yapılan yorum sonunda eğitim bilimi yardımı almaya doğruluk kazanan 2 bin 500 dirilik belirlendi. Pamukkale kaymakamlık sınırları süresince tevakkuf fail gerekseme sahibi, devlet okullarında okuyan 2 bin 500 öğrenciye 8 kamer boyunca aylık 250 TL ödeme yapılacak. Başvuru sahipleri belediyenin resmi internet adresinde kâin linkten giriş yaparak vatandaşlık numarası bilgileri ile yetişek yardımı almaya türe kazanıp kazanmadıklarını kontrol edebilecek. Yetişek yardımı ahiz hakkını kazanan öğrencilere kuvve ile izlenecek kere üzerine bilgiler iletilecek. Öğrenciler hesabına açılacak olan hesapların kartları dağıtılarak eğitim yardımı ahenkli namına hesaplara aktarılacak.

“2 bin 500 gerekseme sahibi öğrencimize 8 ay süresince 250 TL terbiye yardımı yapacağız”

Pamukkale Şehremini Avni Örki, eğitimin seçkin devir öncelikleri beyninde vadi aldığını anlatım ederek, “Seçme yıl olduğu kabil bu yılda ilçemizde 2 bin 500 öğrencimize terbiye yardımı veriyoruz. Bu konuda alınan başvurular inceden inceye incelendi ve yetişek yardımı almaya türe kazanan adlar belli oldu. Ortaöğretim ve ortaokulda okuyan 2 bin 500 ihtiyaç sahibi öğrencimize 8 kamer boyunca 250 TL yetişek yardımı yapacağız. Pamukkale Belediyesi namına terbiye konusunu önemsiyoruz. Aynı taraftan okullar yaparak eğitime bindi sağlarken ayrımsız taraftan da okullarımızın eksikliklerini gideriyoruz. Bunun yanında geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize bile destek sağlıyoruz. Bu desteğin nadir öğrencilerimize yalabık olmasını diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: