Biber közlerken canından oluyordu

Biber közlerken canından oluyordu

Biber közlerken binayı yakan nemli eş, eşiyle birlikte hastanelik oldu

DENİZLİ – Denizli’de iki katlı lüp bina katında biber közleyen buğulu koca, neredeyse evde kâin eşiyle bu arada canından oluyordu. Büyüyen alevleri söndürmeye müteharrik nemli adam yüzünün yanması sonucu yaralanırken, eşi ise fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Yangın, Pamukkale ilçesine vabeste Karşıyaka Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; iki bükülmüş lüp çatı katına çıkan Muazzez A. (65), kahvaltı üzere biber közlemeye başladı. Bilcümle bu esnada sıçrayan alevler büyümeye başladı. Panikle alevlere müdahale etmeye başlayan buğulu âdem, hangi yapsa üstelik kudretli olamadı ve alevler lahzada binayı kapladı. Dumanları gören çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Eşi şer geçirdi

Son dakikaya büyüklüğünde savaş fail ve yüzünden yaralanan Muazzez A., eşi Cemile A.’nın seslenmesi üstüne kendini zorlukla dışarı attı. Vatandaşların ürkmek komple gözlerle izlediği o anlarda Cemile A. fenalık geçirdi. Afiyet görevlileri buğulu çifti Denizli Devlet Hastanesi’hangi kaldırırken, itfaiye ekipleri ise alevlere engelleme ederek yangını söndürdü. Soğutma çalışmalarının peşi sıra evin yapı kısmı tamamen kullanılamaz hale geldi. Yüzünden yaralanan ve 1. merhale yanıklar olduğu öğrenilen buğulanmış adamın keyif durumunu ise ferah olduğu öğrenildi.

“Kafası ve yüz kısmında yanıklar vardı”

O anları utanmak dolu gözlerle izleyen bitişik Döndü Tire, “Sobadan şeş delikli olduğu amacıyla kırıcı raporlu. Kayınca galiba etrafa sıçramış. Buğulu amca ve hanımı hastaneye kaldırıldı. Kafası ve yüz kısmında yanıklar vardı. Ekipler geldi hızlıca alevleri söndürdü. Hüseyin Koç ise “Komşumuz biber közlüyormuş ve incitici çıkınca coşkunluk başladı. Ekipler gelip söndürdü. Kafasından yaralanmış nemli âdem ve ambulansta geldiğimizde götürmüştü” dedi.

Share: