Okumuş bilgelik: Görgülü’ın sultanları kullanılmamış sezonda ‘Otizm’e özen çekecek

Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Aydınlık Büyükşehir Belediye spor Karı Voleybol Takımı 2022-2023 Voleybol Sezonu formalarını düzenlenen tören ile tanıtılırken, Kültürlü’ın sultanlarının yeni sezonda otizme ilgi çekeceği belirtildi.

Sultanlar Ligi’nde oynayan ve suret tasarımlarıyla heybetli toplumsal konularda kamuoyunda farkındalık oluşturan Kültürlü Büyükşehir Belediyespor Kadın Uçan Top Takımı 2022-2023 Voleybol Sezonu formalarını tanıttı. Üstünde ‘otizmin farkındayız’ bağlanmış formalar ile kamuoyunun karşısına sâdır Kültürlü’ın sultanlarının yeni mevsim formaları büyük tabiat topladı. Ziyalı Atatürk Spor Kompleksi’nde planlı merkez lansman töreninde mütekellim Görgülü Büyükşehir Belediyespor Başkanı Polat Sağanak Mersin, “Okumuş Büyükşehir Belediyespor Kulübü kendisine, ‘spor yalnızca spor değildir’ sloganı ile çalışmalarımızı aralıksız adına sürdürüyoruz. Bizler de sporu hemen spor kendisine görmüyoruz. Işıklı Büyükşehir Belediyemiz gibi Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz da seçkin antlaşma toplumsal sorumlulukların bilincindedir. Bu bilinçle terimizle ıslattığımız formalarımızda rastgele sene tıpkı sosyal sıklet projesine düz vermeye çalışıyoruz. Geçen yıl şiddetin rastgele türlüsüne karşı duruşumuzu formamıza işlemiştik. Formalarımızda bu sene ise otizm farkındalığına kayran veriyoruz. Otizmin bire bir farkındalık ve ayrımlılık olduğunun bilincindeyiz” dedi.

” Herhangi Bir 2 çocuktan biri otizmli olacak”

Yapılan araştırmalar neticesinde yaklaşık 15 yıl sonraları kullanılmamış doğan değme 2 çocuktan birinin otizmli yerine dünyaya gelebileceğinin hesaplandığını kaydeden Sazak, “Marifet insanlarının yaptığı son araştırı verilerine göre, seçkin 54 çocuktan tıpkısı tanesinin otizmli yerine dünyaya geldiği ve bu oranın temas geçen yıl henüz üstelik arttığı ortaya intişar benzeri gerçektir. çıktı yaklaşık 15-20 sene içerisinde seçme 2 çocuktan bire bir tanesinin otizmli olarak dünyaya gelebileceği hesaplanmaktadır. Ortaya sâdır veriler ışığında otizme karşı hepimizin bilinçlenmesi gerektiği aynı gerçektir. Aydınlık Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun önderliğinde, Büyükşehir Belediyemiz ilçelerimizde açtığı içe yöneliklik bindi merkezleri ile bu farkındalığı arttırarak, toplumun gelenine yaymaktadır. Tığ da takımımızın formasında otizmin farkında olduğumuzu gösteren Büyükşehir Belediyemizin bu duyarlılığına katkıda bulunmak istedik. Okumuş Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün herhangi bir paydaşı otizmin farkındadır. Bu yıl formamızı muvaffakiyet aşkıyla olduğu kadar otizmli bireyler için de ıslatacağız” diye niteleyerek konuşarak 2022-2023 Uçan Top Sezonu’nun filinta olmasını diledi.

Münevver Büyükşehir Belediyespor Avrat Voleybol Takımı oyuncusu olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren sportmen Emine Arıcı, “Formalarımızın hazırlanması üzerine topluluk menajerimiz Sabri Fert abimize haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. Bu şekilde bire bir detaylı karın bizim üzere de motive edici oldu. Geçtiğimiz zaman kadına güç ile ilişik aynı forma ile sahadaydık. Bu sezon da otizme dikkat çekeceğiz. Bu kök içtimai farkındalık oluşturacak şeyleri sporun yanında gösterebilmek hava verici. Bu ailenin tıpkı ferdi olduğum amacıyla haddinden fazla mutluyum” dedi.

Görgülü Büyükşehir Belediyesi’nin ve Aydın Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün içtimai farkındalık oluşturacak konulara ehemmiyet verdiğini tamlayan sporcu Özge Saf Çetiner ise, “Uçan Top ülkemizde yüzü sıcak bire bir spor ve maçlarımız da nazik kitleler marifetiyle sargı görüyor ve takip ediliyoruz. Kulübümüzün ve Okumuş Büyükşehir Belediyesi’nin bu forma konulara haddinden fazla önem verdiğinin bizler üstelik bilincindeyiz. Ne büyüklüğünde çok adam otizmin bilincinde olursa, hangi büyüklüğünde çok adam bu konuda gürültülü çıkartırsa hepimizin için aynı o büyüklüğünde iyi tamam. İleride kimsenin başına ne geleceğini nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. O yüzden bu zümre konulara önderlik edilmesi hem uçan top hem da spor camiası amacıyla eke tıpkısı boyut” ifadelerini kullandı. – AYDIN

Share: