Nazır Nebati : “Yöntem faizi 2 sene aradan sonra yeniden bir tane haneye gerilemiştir”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2 sene aradan sonra siyasa faizinin gene bir tane haneli rakamlara indiğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu seziş ve açılım doğrultusunda şekillenen ekonomi politikaları sayesinde yöntem faizinin 2 sene aradan sonraları esasen yegâne haneye gerilediğini bildirdi. Nebati, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Iktisat Modelimiz çerçevesinde uygulamaya aldığımız politikaların ve yakın dönemde kurumlarımızın koordineli bire bir şekilde almış olduğu tedbirlerin katkısıyla siyaset-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor. Bu sayede önümüzdeki dönemde ortalık faizlerinin de eş biçimde yegâne haneli seviyelere inmesini bekliyoruz. Böylelikle, tekmil dünyada dinginlik endişelerinin arttığı ayrımsız dönemde Türkiye ekonomisi için kıpırdak tıpkı şekilde devam edecek. Türkiye ekonomisi Model’in sacayakları üstünde yükselmesini sürdürecektir.” – ANKARA

Share: