MHP Umumi Komutan Yardımcısı Acı Pelin Yılık: “2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin yengi yılı olacaktır”

Çankırı’da konuşan MHP Umumi Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, “2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin galebe yılı olacaktır. Buna olan inancımız tamamdır. Cumhur İttifakı milletimizin ruhu kökünden zade, doğacak ve istiklal hedefleri ile devleşmiş, Türkiye’nin güvencesi milli bekamızın teminatıdır” dedi.

Çankırı’da planlı Uluslararası Çankırı Tuz Festivali, İçişleri Vekil Yardımcısı İsmail Çataklı, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, MHP Umumi Komutan Yardımcıları Acı Pelin Yılık ve Sadir Durmaz, SELIM Öğür Ekip Komutan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, DÜRÜST Parti Çankırı Milletvekili Sıhhatli Civitcioğlu’nun katıldığı törenle başladı. MHP Umumi Başbuğ Yardımcıları Pelin Otu Yılık ve Sadir Durmaz, gündeme ilişik açıklamalarda bulundu.

“2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin utku yılı olacaktır”

Festivalin açılışında mütekellim MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Akpelin Yılık, “Halk ittifakı Türkiye’nin özgüveni, asıl damarıdır. Topluluk İttifakı, geçmişi ile gelecek arasındaki köprüdür, Türkiye sevdasının politik aynı hüviyete bürünerek kökleşmesidir. 2023 yılında Cumhuriyetimizin hem 100. sene dönümünü kutlayacak hem de Cumhuriyetin güvencesi olan Cumhur İttifakı’nın cesim başarısı Allah’ın izniyle yaşanacaktır. 2023 vizyonu rehberliğinde Ulusalcı Hareket Partisi yerine Anadolu’yu karış karış gezmekteyiz, gönüllere misafir olmaktayız. Ermiş milletimizle buluşmaya konuşmaya, dertleşmeye nazik ayrımsız rağbet ve heyecanla devam ediyoruz. Gönüller kazanıyoruz. Mücadelemizi sabırla, sağduyuyla ve kararlılıkla sürdürüyoruz. İl ülke Anadolu’yu gezmekte, adım adım 2023 hedefimize şişman tıpkı kararlılıkla yürümekteyiz. 2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin utku yılı olacaktır. Buna olan inancımız tamamdır. Halk İttifakı milletimizin ruhu kökünden doğma, müstakbel ve bağımsızlık hedefleri ile devleşmiş, Türkiye’nin güvencesi milli bekamızın teminatıdır. Cumhur İttifakı mizahıyla atinin buluşması, Türkiye Cumhuriyeti efdal hedeflere taşıyacak arı sili bire bir birlikteliktir” dedi.

“Malazgirt Zaferinden aldığımız ilhamla 2071 hedeflerine yürüyoruz”

Henüz sonradan mütekellim MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sadir Durmaz ise, “Milli kimliklerin inşasında tarihi bellek çokça önemlidir. Sunma ilkin tarihimizle bugünü buluşturmak, yarını bina etmek açısından önemlidir. Biz de tarihimizin omuzlarımıza yüklediği sorumlulukla 1923’te Türkiye Cumhuriyetini kuran iradeyle 2023’e giriyoruz, 1453’te Konstantinapolü, İstanbul özne şuurla 2053’e, 1071 Malazgirt Zaferinden aldığımız ilhamla 2071 hedeflerine yürüyoruz. Bizler, göl ayağı bastığı rastgele coğrafyada, fethettiği herhangi bir yerde, evvel adaleti organizasyon fail ve bugün da sancağının gölgesi gözlenen tıpkısı ecdadın evlatlarıyız. ‘İnsanı yaşat ki azamet yaşasın’ düsturuyla, insanının refahı ve huzuru amacıyla etkin, bugün da gıptayla bakılan birçok yayın nesir fail tıpkı medeniyetin mensuplarıyız.

Hanlar, hamamlar, kervansaraylar, imarethaneler özne, yüzyılların yıkamadığı köprüler mensur eden amma ikbal köprüsünü de hiç unutmayan anlayışın temsilcileriyiz. Biz Milliyetsever Cereyan Partisi adına, siyasetimizi tarihi dağarcık konusunda inşa ediyoruz. Bu anlamda sorumluluğumuz takkadak bugüne değil, eski ve geleceği birlikte fikren ele alıyoruz” diye niteleyerek konuştu. – ÇANKIRIShare: