Maktul müzisyen Öz Saygı Şener toprağa verildi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu üstelik tabuta çiğin verdi

Ankara’daki tıpkı tün kulübünde sahneye çıkan Haysiyet Şener, kendisini dinlemeye mevrut Faaliyet ve Sosyal Düzenlilik Bakanlığı personeli iş müfettişi İlker K., Yüce G. ve TAİ’de ruh mühendisi Kerim S.’nin heves tarz isteğini bilmediği üzere dümbelek çevirdi. Mekanda başlayan tartışmanın dışarıya taşmasıyla Şener, cam çamçak kesisi ile boğazından yaralandı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden müzisyen, serencam yolculuğuna uğurlandı.

KILIÇDAROĞLU DE KATILDI

Bir kız çocuğu olan kalburüstü müzisyenin Ankara’bile planlı cenaze töreninde gözyaşları dominant oldu. Öz Saygı Şener üzere Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki İsmet Oğultürk Camisi’nde ikindi zamanı cenaze merasimi düzenlendi. Törene Cumhuriyet Halk Partisi Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bile cenazede tabuta omuz verdi.

NE OLDU?

Ankara’daki aynı cümbüş mekanında vadi gelen olayda, bakanlıkta gelişim müfettişi İlker K. (35); meslektaşı Ulu G. (36), savunma endüstri alanında cümbüş mühendisi Semih S. (36), avrat arkadaşları J.E. (36) ve G.G. (36) ile eğlenirken, hayalet kayran Öz Saygı Şener’den şarkıyı karaoke yapmadan söylemesini istedi. Haysiyet Şener’in İlker K.’ye “İşime obstrüksiyon” demesi konusunda aralarında ağız dalaşı imdi. Ağız Dalaşı, büyüyerek dışarı taşındı. Kavgaya dönüşen olayda Öz Saygı Şener, polis güçleri raporuna göre, sorumluluk kısmından pencere bardak kesisi ile yaralandı. Şener, çağrılan esenlik görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. 1 yavru babası Şener, bilcümle müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

SUÇU BİRBİRİNİN ÜZERİNE ATTILAR

İlker K., Ali G., Verimli S. ile mekanda gelişigüzel eğlendikleri J.E. ve G.G., gözaltına makbuz. Yüce G. ve Bonkör S., önceki ifadelerinde, Değer Şener’i İlker K.’nin öldürdüğünü, kendilerinin ise ayırmaya çalıştığını ati sürdü. İlker K. ise Şener’i kendisinin öldürmediğini ve kimin yaptığını bilmediğini argüman etti. Polis Güçleri ‘cafe pap’ kendisine bakım veren mekanda ve çevresinde araştırı yaptı. İş yerinin düzenlilik kameralarının kırık olması ise ilgi çekti.

3 ZANLI TUTUKLANDI

Sorgularının peşi sıra tutuklama talebiyle gözetleyici sulh ceza hakimliğine atıf edilen şüphelilerden, A.G, S.S. ve İ.K. “düşünülerek cani” suçundan tutuklanırken yanlarındaki iki eş “haftada tıpkı kollukta imza atma” ve “sınırlı dışına depar yasağı” adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Share: