Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı’ndan gençler için iş birliği

Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Çorlu’birlikte aylak ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin istihdama kazandırılması için aksiyon birliğine imza attı.

Kutes’ten yapılan açıklamaya bakarak, taze istihdamının artırılmasına yönelik proje kapsamında şirket, geçmiş etapta Tekirdağ Çorlu’de faal 16 gence tavan vinci eğitimi verecek. Eğitimini tamamlayan gençler Kutes bünyesinde cerrah adına istihdam edilecek.

Kutes ile Trakya Kalkınma Ajansı’nın projesi Uran ve Teknoloji Bakanlığı yoluyla 2022-2023 yılları için belirlenen “Zinde İstihdamı” teması dahilinde atıl ve dezavantajlı grupta düz alan gençlerin mesleksel beceri elde etmesi ve istihdama kazandırılması amacıyla gerçekleştiriliyor.

“Gençlere fırsatlar sunmayı önemsiyoruz”

Açıklamada değerlendirmelerine kayran sunulan Kutes İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Uca Esat Kutmangil, gençleri desteklemeyi sorumlulukları yerine gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Kurulduğumuz günden bu yana kurucumuz Mehmet Bekir Kutmangil’in herif odaklı vizyonu doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sağgörü çerçevesinde gençlerimize fırsatlar sunmayı oldukça önemsiyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı hisse senedi birliğinde imzaladığımız protokol ile da gençlerimize nitelikli aksiyon sahibi olma imkanı sağlıyoruz. Daha fazla genci istihdama kazandırarak hem sektörümüze hem birlikte mutluluk ekonomimize sunduğumuz katkıyı henüz dahi artırmayı hedefliyoruz.”

Kısa müddet ilk darülfünun öğrencilerini burs ile tavlandırmak amacıyla Türk Eğitim Bilimi Vakfı (TEV) hisse senedi birliğinde Mehmet Bekir Kutmangil Burs Fonu’nu hayata geçirdiklerini kaydeden Kutmangil, gençler amacıyla herhangi bir ahit fırsatlar sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Share: