Kütahya ruzname haberleri… Tavşanlı’da darülfünun öğrencilerine “Avrupa’da Eğitim Bilimi ve Erasmus Fırsatları” anlatıldı

Kütahya Valiliği ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tavşanlı Meslek Yüksekokulu eş organizasyonu ile planlı seminerde “Avrupa Günleri – Avrupa Birliği Eğitim, Staj ve Hasbilik Projeleri” öğrencilere tanıtıldı.

“Avrupa’de Terbiye ve Erasmus Fırsatları” mevzulu programın açılışında mütekellim Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik, Avrupa Birliği gönüllülük ve Erasmus projeleri kabilinden vizyon katan, şahsi gelişime katkısı olan daraç dışı programların öğrencilere faydasına değinerek, bu fırsatların tilmizlik yıllarında kaçırılmaması gerektiğine özen çekti.

Daha sonra, Kütahya Valiliği AKARSU ve Dış İlişkiler Birimi Uzmanları Esra Kaya ve İsmail Volkan Yoluç eliyle sunumlar yapıldı.

Etkinlikte, öğrencilerin yararlanabilecekleri Erasmus Programı ortamında meydan alan hasbilik projeleri (ESC), bilgisizlik değiş programları, staj programları ve Erasmus+ öğrenci değişim programları için bilgiler verilerek lacerem müracaat yapılacağı anlatıldı.

Öğrencilerin bati bandaj gösterdiği etkinlikte daha geçmiş bu programlardan yararlanan ve Erasmus programları kapsamında dar dışında bulunmuş yüksek lisans öğrencisi araba mühendisi Seray Öden ve öğretim görevlisi Mustafa Çağrı Çıpa tecrübelerini aktararak, Erasmus programlarının faydalarını ve hikayelerini katılımcılarla paylaştı.

Oğlu ve kızı hasbilik projesi kapsamında ensiz dışında bulunan hususi cins memuru Ersin Arslan bile öğrencilere programın çıktılarını, çocuklarına katkısını ve maliyetlerini değerlendirdi.

Etkinliğimiz, Esra Kaya ve İsmail Yanardağ Yoluç aracılığıyla öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Share: