Rusya’nın Kiev’e gerçekleştirdiği saldırılar şehri hem susuz hem birlikte elektriksiz bıraktı

Rusya- Ukrayna Savaşı’nda 8 kamer geride kalırken sivil hanay neredeyse yok oluyor. Putin’in sonuç günlerde dron ve füzelerle hükûmet merkezi Kiev’i bombalamasının arkası sıra şehrin altyapısıtamamen yok olmaya çokça yaklaştı. Site, ileriki eyyam üzere çokça daha kırıcı senaryolara hazırlanıyor.

“SUNMA KÖTÜSÜ ISITMANIN VE SUYUN OLMADIĞI YERLER”

Kiev Şehremini Vitali Klitschko, şehre müteveccih saldırılara karşı muhtelif senaryoların düşünüldüğünü açıklanırken, “Bunların yer kötüsü; elektrik, akarsu yahut lehçe ısıtmanın olmadığı yerler” ifadesini kullanıldı. Klitschko, bu ihtimale cebin şehirde 1000’den fazla ısınma noktası hazırlığında olduklarını belirtti.

“SON SALDIRILAR İLE 20 BİN KARI ELEKTRİKSİZ KALDI”

Klitschko kentte 300 bine mümasil eve cıvıltı verilemediğini açıklarken, sadece serencam saldırının arkası sıra 20 bin abonenin elektriksiz kaldığını söyledi. bahis konusu yerler jeneratörlerle donatılacak ve su gibi ihtiyaçlar için stoklara sahip olacak.

KİEV SUSUZ KALDI

Başkentte halk elektriğin yanından suya erişiminde dahi güçlükler yaşıyor.Saldırılar payitaht Kiev’in tahminî yüzdelik 80’ini susuz bırakınca, Kievliler kuyuların önünde kuyruk oluşturdu. Şehir genelinde binlerce dirilik kuyulardan akarsu kabul etmek için kuyruklara girdi.

PUTİN UKRAYNA’YI YILDIRMAYA ÇALIŞIYOR

Bu saldırıların amacı olarak Putin’in cephede ağırbaşlı kayıplar yaşamasının peşi sıra olmasına ilgi çekiliyor. Putin, bu saldırılarla birlikte Ukrayna’yı savaşta tasdik olmaya ve farklı ceplerdeki etkinliğini kırmayı hedefliyor.

Share: