Kütahya haberleri: Kütahya merkezli FETÖ operasyonunda 61 gözaltı

Kütahya merkezli 14 ilde Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) edimsel yapılanmasına müteveccih operasyonda 32’si avrat 61 sakil yakalandı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş, Terörle Uğraş ve İstihbarat şubeleri ekipleri, Kütahya, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa, Manisa, Çanakkale, Isparta, Denizli, Nevşehir, Hakkari, Çorum ve Eskişehir’dahi belirlenen çok sayıda adrese senkronik faaliyetler düzenledi.

Aramalarda 138 bin liralık, 70 bin 585 dolar, 2 bin 520 avro, 2 çeyrek, 2 altın kelepçe, 101 cep telefonu, 30 tablet, 123 SIM iri, 5 bilgisayar ve 95 harici us ele geçirildi.

Ele geçirilen paraların kutu, ibret kitapları, Kur’an-ı Ahi ve müzaheret kolilerinde mevcut çerezler ile azık ürünlerinin içine gizlendiği belirlendi.

Hakkında yakalama kararı bulunan ayrımsız teşekkül üyesi bile dolaptaki özel bölmede yakalandı.

Operasyonda, aralarında örgütün yıpranmamış Kütahya toprak imamı olduğu argüman edilen M.K’nin birlikte bulunduğu 32’si avrat 61 kuşkulu gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin, bizatihi mal incizap makineleri vasıtasıyla örgüte himmet yatırdığı birlikte polis güçleri ekiplerince tayin edildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: