Kuaförlere, beceri uyuşma, renklendirme, mağaza yönetimi eğitimi

Kuaförlere, ustalık anlaşma, renklendirme, salon yönetimi eğitimi

Masterclass Osman Balcı eğitimlerine okkalı ilgi

ISPARTA Isparta’birlikte planlı Masterclass Osman Balcı eğitimlerinde Türkiye’nin tıpkısı haddinden fazla ilinden mevrut kuaförlere teknik kesim, renklendirme, salon yönetimi anlatıldı.

Isparta’bile kuaförlük alanında yaptığı seminer ve eğitimler düzenleyen Osman Balcı, kendi salonunda mevcut masterclass terbiye sınıfında Türkiye’nin birçok ilinden mevrut meslektaşlarına 29-30 Son Teşrin tarihlerinde maharet inikat, renklendirme, salon yönetimi üzere birçok alanda eğitim verdi. İki günlük süren eğitime mersinden katılan Emre Çiçekdağ henüz önceki kuaförlük alanında kendisinin yeterli olduğunu vurgulayarak “Eksiklerimin olduğunu düşünmezdim Osman Balcı’yı içtimai medyadan izlem edene kadar. Izlem ettikten sonra çokça ilgimi çekti saç sözleşme şekilleri, kullandığı teknikler buradan yetişek almam gerektiğini hissettim ve geldim. Beklentimin çokça üstünde bilgiler elde ettim” dedi.

Eğitime Sakarya’dan katılan apayrı ayrımsız murahhas Kazım Tok ise ” Osman Balcıyı 8 senedir izlem ediyorum. Yeni vizyonlar, saç kesimlerini ondan gördüm. Bunun temel eğitimini almak amacıyla geldim. Balcı’nın 8 yıldır başladığı yetişek hayatında biz berberlere haddinden fazla şey kattığını düşünüyorum. Ben 22 yıldır bu mesleği yapıyorum 3 garip kavil biliyordum amma şu dakika imdi benzeri öğrendim. Öz kadro arkadaşlarımla paylaşıyorum. Adamakıllı bir eğitim bilimi oldu. sunturlu tıpkısı yüksekokul kendilerine haddinden fazla teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Farklı illerden kısaca 13 kişinin iştirak sağladığı eğitimde bilgilerini meslektaşlarıyla paylaşan terbiyeci Osman Balcı 8 yıldır eğitim sektöründe olduğunu belirterek ” Türkiye’nin bir nice ilinde ve yurt dışında eğitimler veriyorum. Şuan Türkiye genelinden mevrut öğrencilerim var. Burada mağaza yönetimi, personel ilişkileri alanında ve ustalık antant, renklendirme alanında bilgiler veriyoruz. Amacımız Türkiye genelinde ayvaz kuaförlüğü sektörünün gelişmesi ve henüz bol vizyonel duruma gelmesi. Bunun üzere elimizden mevrut hep çabayı gösteriyoruz arkadaşlarımızın bile şişman benzeri çabası var” dedi.

Isparta’birlikte kendi akademisinde uygulamalı bir eğitim olduğunu tamlayan Balcı,”Gelen meslektaşlarımız aplikasyon yaparak öğreniyor hususi ayrımsız yetişek. Sınıfa elan fazla âdem dahil geçmek istemedik henüz abat aynı iş ortamı sağlamaya çalıştık. Sakarya, Manisa, Tarsus, Konya ve İstanbul’dan mevrut meslektaşlarımız var. Onlara meslek alanında ayrımsız vukuf yüklemek ve karşılığını aldıkları ant bana olan utanmak ve sevgileri beni çokça bahtiyar ediyor. Onların öğrenmeleri amacıyla bu aha varım” diye belirtti.

Eğitim böylelikle katılımcılar Osman Balcı vasıtasıyla sertifikalarını aldı.

Share: