Kıyafetleri enkaz altında küsurat torunlar üzere gönüllü gençlerden arkalama eli

Kıyafetleri çöküntü altında mütezayit kollar amacıyla fahri gençlerden müzaheret eli

ERZİNCAN Türlü illerden Erzincan’a gelen ve gelirken yanlarına hiçbir pırtı alamayan depremzede aileler ile çocuklara yardımlar sürüyor.

Asrın felaketi adına adlandırılan Kahramanmaraş merkezli tahripkâr depremlerin arkası sıra Türkiye, depremzedelerin yaralarını bürümek için seferber olmaya devam ediyor. 11 ili etkileyen depremlerin peşi sıra evleri yıkılan yahut hasarlı evlere giremeyen depremzede vatandaşlar muhtelif illere gönderilerek otel, familya ve yurtlara yerleştiriliyor. Erzincan’a gelerek hayatını idame etmeye çalışan depremzede aileler ve çocuklar üzere gönüllü gençler adeta seferber oldu. Erzincan Fahri Gençler Derneği eliyle sınırlı periyotlarla KYK yurdunda ve akrabalarının birlikte mütezayit depremzedelerin esvap ve değişik ihtiyaçları karşılanıyor. Bu çerçevede 50 depremzede yavru Erzincan’de ayrımsız mağazaya her an istedikleri kıyafetleri alarak mutluluk yaşadı.

Kahramanmaraş’tan Erzincan’a gelen minik depremzede Muhammed Talha Turan yapılan etkinlikten etraf bahtiyar olduklarını söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Malatya’dan ailesiyle birlikte Erzincan’a gelen depremzede Itır Doğan Erzincan halkının haddinden fazla iyiliksever olduğunu, yaşadığı depremlerden ufuk de depremzedelerin halinden anladıklarını belirterek, “Erzincan’a geldik depremden âlem, buraya sığındık. Sıhhatli olsun Erzincan’üstelik ki dostlarımız bizlere çok çok apotr oldular. Değme şeyimizi tamamladılar. Cenabıhak hepsinden bin misil razı olsun. Tek bu kadar beklemiyorduk. Fazla fazla yaptılar. Hepsi merhametli insanlarmış siktirici. Başlangıçta depremi yaşadıkları için ne duruma düştüğümüzü çok ferah biliyorlar. O yüzden birlikte kâffesi elini uzattı bize. Evlerimiz çok hasar gördü. peş peşe depremler olunca artık hasar almaya başladı. Evlerde da bundan sonra duramadık. Bir Tane ati yerimiz doğrusu burasıydı. Akrabalarımız birlikte vardı. Geldik, girdik sığındık. Herkes bizi buldu, dizge yardım etti. Erzincan halkının hepsinden Tanrı razı olsun. Biz orada herhangi bir madde yıkıldığı için aracısız geldik. Arabaya koyacak motorin birlikte bulamadık. O şekilde çıktık Elazığ’a, Elazığ’dan de Erzincan’a geldik” dedi.

Erzincan Fahri Çoluk Çocuk Derneği Üyesi Firdevs Kırıcı Hafo, yapılan yardımların bitmeme edeceğinin altını çizerek, “Ayrımlı bölgelerden depremzede ailelerimiz geldi. Lazım KYK yurtlarında ister evlerde onları misafir ediyoruz Erzincan halkı yerine. Evleri yıkılan arkadaşlarımız oldu depremzedelerimiz. Giyim olsun, çamaşır olsun haddinden fazla malzemesini içeride bırakıp getiremeyen arkadaşlarımıza tığ burada Erzincan Gönüllü Çoluk Çocuk Derneği namına ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bu şekilde üstelik bitmeme edeceğiz inşallah. Zaman burada 50 çocuğumuz var. gün günden bile artıyor. Geçenlerde aile ziyaretlerimiz de olacak. Aile ziyaretlerine gittiğimiz antlaşma dahi çocuklarımızın ihtiyaçları oluyor, meslek ihtiyaçları kırtasiye tarzı, oyuncaklar, azık götüreceğiz evlere inşallah. Bu şekilde de bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

Share: