Kırşehir Belediyesinin 11 personeli işten çıkardığı iddiası

SELIM Tümen Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir Belediyesinde 11 personelin işten çıkarıldığını belirterek, karara aksülamel gösterdi.

Ünsal, yaptığı yazılı açıklamada, “Kırşehir Belediyesinin mahkeme kararıyla 3 misil işlerine izansız dönmelerine karşın, 11 personeli 4. el işten çıkarılmalarını hızlı kınıyorum. Değme fırsatta türe adaletten bahsedenlere buradan sesleniyorum. Bu zulmü durdurun.” ifadelerini kullandı.

Ödenen tazminatlarla belediyenin amme zararına uğratıldığını savunan Ünsal, şunları kaydetti:

“Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve ona sadık müdürler, Kırşehir’e bakım yarışına görmek adına personeline kalpsizlik, mobbing ve ruhsal ağırlık etme sırasına gitmiş durumdalar. Kırşehir halkı sizden hizmet bekliyor. Hatırlarsanız, Selahattin Ekicioğlu seçimden önce meydan saha gezip kimsenin ekmeği ile oynamayacakları konusunda hakkaniyet, haysiyet, porte sözü vermişlerdi üste Umumi Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ‘Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız hiçbir belediyede, şehremini nahak yere yere bir işçinin işine serencam verirse gelecek beni bulacak’ demişti. Sayın Ekicioğlu nerede bu sözünüz?”

Ünsal, Ekicioğlu’na işten çıkarılan personeli baştan işe alması çağrısında bulundu.

Share: