Kurtulmuş: “Türkiye Yüzyılı’nın İstanbul’u mazlum milletlerin birliğinin beraberliğinin sembolü olacaktır”

YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkanvekili Numan Vareste, “Vakit Kaybetmeden akıbet terörist kalmayıncaya büyüklüğünde değil onun üstelik üstünde terörün arkasındaki bütün sosyal ve sosyal gerekçeler, nedenler ortadan kalkarak ve teröre bati, bindi veren bütün unsurlar bire bir şekilde bundan vazgeçene kadar terörle mücadelemizi benzeri âdemiyet vazifesi adına sürdüreceğiz.” dedi.

Eyüpsultan Belediyesince “100. Yılında İstiklal Harbi” temasıyla Eyüpsultan İlçe Müftülüğü Din Sitesi Seminer Salonu’nda planlı Arsıulusal 15. Eyüpsultan Sempozyumu’nun açılışına katılan Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada, Eyüpsultan’ın tarihiyle İstanbul içerisinde ayrı benzeri yeri ve öneminin olduğunu anlattı.

Kurtulmuş, geçmişle gelecek arasındaki bağı kurabilmek için bugünü bildirme iyi şekilde değerlendirmeye himmet ettiklerini belirterek “Bilcümle çabalarımız, hep gayretlerimiz, Türkiye’yi daha ileriye transfer mücadelemiz, her alanda kıpırdak ve nazik Türkiye’yi ihdas mücadelemiz ve inşallah önümüzdeki yıldan itibaren Cumhuriyet’in 100’üncü yılıyla gelişigüzel inşallah milletimizin sonuna büyüklüğünde kapılarını açacağı, Türkiye Yüzyılı ile henüz hayat dolu, elan nazik Türkiye’yi kurabilme hayalimiz, hedefimiz, amacımız ortadadır.” diyerek konuştu.

Bu tür çalışmaların vakit kaybetmeden firez, danışma ve gün okumaları yerine değil, tıpkısı gelecek okuması yerine görülmesi gerektiğine işaret eden Kurtulmuş, bu çabaların gelişigüzel birinin, temas alanda zihayat, büyük Türkiye’nin, tıpkı zamanda bire bir faaliyet atölyesi kadar olduğunu ifade etti.

Kurtulmuş, zaman boyunca tek milletin başkasının köklerinin üstünde yükselemediğini anlatarak, “Gelişigüzel ağacın öz kökünde yükselmesi kabilinden bizim milletimiz üstelik öz kökleri üzerine yükselecektir ve inşallah önümüzdeki çağ teknolojide, sanatta, kültürde, tarihte, edebiyatta zat değerlerimizi ve bütünleşmiş yerine Türkiye’nin yüzyılı olacaktır.” dedi.

Sempozyumun başlığındaki “İstiklal Sağlıklı’nin 100. yıl dönümü” ifadesine dikkati calip Kurtulmuş, takkadak hars ve uygarlık olarak şişman bire bir birikime sahip olan aynı kavim değil aynı zamanda emperyalizme cebin mücadelede birlikte çokça onurlu ve zihayat tıpkı tarihsel müktesebata sahip bir budun olduklarını vurguladı.

“Emperyalistin metotları değişti amma niyeti on paralık değişmedi”

Numan Kurtulmuş, emperyalistin metotlarının değiştiğini ancak niyetlerinin hiç değişmediğini ifade ederek mazi Osmanlı evren devletini namevcut ederek, bölüp parçalayarak, 30 küsur devleti çıkartmayı, üretmeyi başarmış olan emperyalistlerin, zaman dahi bu coğrafyayı haklamak, hurdahaş etmek telaşı içerisinde olduklarını anlattı.

Onların milli menfaatlerinin 100 yıl geçmiş de şimdi dahi bire bir olduğuna vurgu özne Vareste, “Onların milli menfaatleri, bu coğrafyanın dağılmasından, parçalanmasından yanadır. Bizim milli menfaatlerimiz ise bu coğrafyanın derlenmesi ve toparlanmasından yanadır. Onun için nasıl dün Osmanlı’nın payitahtı olan İstanbul, mazlum milletlerin birleşmesinin, bütünleşmesinin sembolü ise Allah’a çokça şükür, Türkiye Yüzyılı’nın İstanbul’u birlikte mazlum milletlerin birliğinin beraberliğinin sembolü olacaktır.” dedi.

Birilerinin bu birleşmeyi, bütünleşmeyi parçalamaya mücahede ettiğine bel eden Kurtulmuş, “Türkiye’nin süresince bulunduğu coğrafyada evvel kendi ordularıyla gelip buraları uğraştırmak isteyenler, buraları bozmak isteyenler, zaman kendileri buraya gelmek yerine maşalarını bu coğrafyaya uzatarak, bu coğrafyayı kaşımak istiyorlar. Namına da hangi yazık kim hazır bire bir cümleyle ‘vekalet savaşları’ diyorlar. Yani kendileri ellerini sıcak sudan antipatik suya sokmadan bu bölgeyi, bu coğrafyayı ve bu bölgenin kalbi mesafesinde olan Türkiye’yi, bu coğrafyanın birliğinin beraberliğinin sembolü olan İstanbul’u karıştırmaya çalışıyorlar. Bugün adı ne olursa olsun yıldırı örgütleri üzerinden yapmaya çalıştıkları tabela budur.” diye niteleyerek konuştu.

“Bu coğrafyada terör örgütlerini kullanıyorlar”

SELIM Öğür Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, vekalet savaşlarının unsurları olan yıldırı örgütlerinin hoppadak Türkiye’da değil, Irak’ta, Suriye’bile, özge kesim ülkelerinde, Afrika’üstelik, Asya’dahi hayatı sivil insanlara zindan ettiklerini söyledi. Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ne? Beylerin menfaatleri bunu gerektiriyor üstelik onun için. Şu soruyu çok kilitsiz küreksiz söylüyorum. Burada da söyleyeceğim. Şu DEAŞ’ı ki bu noktaya getirdi? PKK’yı, PYD’yi, YPG’yi kimler bu noktaya getirildi? Afrika’bile meşrubat aynı felç saf suyu olmayan o insanları, Boko Yasak diye niteleyerek aynı teşkilat kurdurarak, terbiye yasak diye niteleyerek bir teşkilat kurdurdular. Ellerine on binlerce dolarlık silahlar verdiler. Asya’dahi, Afrika’bile ayrıksı yerlerdeki örgütler… Bunlara ki cebe veriyor? Bunlara ki lojistik destek veriyor? Ki bunlara ihsas desteği sağlıyor. Kim bunlara siyasi destek sağlıyor? Zat başkentlerini açarak oralarda güya bazı siyasal yöntem büroları açmaları ve oraların meclislerini etkileyecek siyasetini etkileyebilecek politika zeminini ki hazırlıyor?”

Buradaki amacın 100 sene önceki İstiklal Namuslu’nde karşılaştıkları o amaçla aynı olduğunu vurgulayan Vareste, “Henüz fazla bölünmesi, henüz çok parçalanması için bu coğrafyada terör örgütlerini kullanıyorlar. Buradan nasıl o silah sevkiyatını İstiklal Haklı’nin yeryüzü tahakküm zamanda ecdadımız yaptıysa, elbet şuurla, gönül ve ufuk uyanıklığıyla yayılımcı devletlere ‘dur’ demeyi başardıysa, şüphesiz Çanakkale geçilmez diyerek burada bilcümle âdemiyet cephesinin aynı hattı müdafaasını kurabildiyse, Allah’ın izniyle bugünün dallı güllü ve balaban Türkiye’si bile yıldırı vasıtasıyla olmak istenenlere müsaade etmeyecek ve yıldırı örgütleri üzerinden emperyalizmin bakir oyunlarına okazyon vermeyecektir. Bu bizim amacıyla vakit kaybetmeden söylenen tıpkı meze değil, tarihten aldığımız bu ilhamla emperyalizmin kullanılmamış yüzünü yeryüzü gani şekilde bilen aynı millet olarak bu konudaki kararlılığımızın ifadesidir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu coğrafyanın parça parça edilmesine cevaz etmeyeceğiz”

Kurtulmuş, Türkiye adına, terör örgütlerini mail coğrafyalarında tamamen işsiz hale aktarmak amacıyla operasyonları sürdürmekte kararlı olduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçekleştirmiş olduğu Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki harekat oradaki sivil halka asla ve asla engel verecek tıpkısı harekat değildir. Antrparantez bu harekatın yalnız ve vakit kaybetmeden Türkiye’yi korumak için değil, benzeri zamanda Irak’ın bile Suriye’nin birlikte yer bütünlüğünü yüklenmek amacıyla nazik ayrımsız kâr sağlayacağı aşikardır. Biz terör örgütleri üzerinden bu coğrafyanın parça parça edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Nereye giderse, arkasında ki olursa olsun sonuna büyüklüğünde gidilerek, Türkiye bu bölgenin esenlik adası olarak, Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını sağlık içerisinde, dirlik içerisinde açacağız. Vakit Kaybetmeden 85 milyon vatandaşımız için değil, başta andıran coğrafyamız görünmek üzere hep âdemiyet amacıyla huzurun, selametin adresi olan ayrımsız büyüklük olacağız.”

Kurtulmuş, bu milletin karakterinin bağımsızlık olduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“Bu milletin karakteri, zat izzetine ve onuruna düşkün bir şekilde yaşamaktır. Bu milletin karakteri merhamet ve adaletle akım etmektir. Bu milletin mayası sağlamdır. Bu milletin mayası, Müslümanlık ruhuyla yoğrulmuştur ve Allah’ın izniyle bu budun geleceğe bu adımlarla bitmeme edecektir. Türkiye, Türkiye’nin ve insanın düşmanı olan tek gruba, oluşuma izin etmeyecek. Şayet kuklayla uğraşırsanız, yevmi meselelerle uğraşırsınız. Tığ kuklayı görüyoruz amma asıl kuklanın ipini elinde tutan kuklacıların birlikte ki olduğunu biliyoruz. Cemaziyelevvel İstiklal Hak’nde, Çanakkale Savaşı’nda buralara mevrut niyetin arkasındaki esas zorla ne olduğunu bildiğimiz kabilinden bugün da terör örgütlerinin arkasındaki güçlerin ne olduğunu haddinden fazla ongun biliyoruz. Aslolan kuklayla denemek değil, kuklayı başöğretmen o ellerin yönetemez ağıl gelmesini sağlamaktır. Onun üzere diyoruz kim hoppadak son yıldırıcı kalmayıncaya kadar değil, onun üstelik üzerinde terörün arkasındaki bilcümle içtimai ve içtimai gerekçeler, esbap ortadan kalkarak ve teröre okkalı, destek veren hep unsurlar ayrımsız şekilde bundan vazgeçene büyüklüğünde terörle mücadelemizi aynı yabanlık vazifesi adına sürdüreceğiz ve bu milletin Türkiye Yüzyılı’nda işlek bir şekilde yürümesine kimsenin mani olmasına cevaz etmeyeceğiz.”

Share: