Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Çanakkale’de Planlı İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan’ın sülale sahipliğinde planlı İl Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Belediyeler arasındaki el birliği ve gelişim birliğini arttırmanın yanında sınama paylaşımlarında bulunmak amacı ile belli aralıklar ile planlı İl Uray Başkanları Toplantısı, 30 Eylül 2022 Cuma Namazı haset Şehitler Abidesi’nde düzenlenen Çelenk Sunu töreni ile başladı.

Şehitler Abidesi’ndeki Atatürk Anıtı’na sunulan çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende konuşan Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan, aralarında Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun birlikte bulunduğu Uray Başkanlarını Çanakkale’bile ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplantının başarı ile geçmesini temenni etti.

Abidede planlı törenin peşi sıra Uray Başkanları, Şüheda Abidesi’ni gezerek, şehitliklere karanfil bıraktılar. Şüheda Abidesi’nde planlı programın peşi sıra Alçıtepe’bile vatandaşlar ile dostça fail Başkanlar, ardından 57. Bayram ve Conkbayırı Şehitlikleri’ni gezdi.

Belediye Başkanları, Tarihi Yarımada’daki programın peşi sıra CHP İl Başkanlığı’nı konuşma etti. CHP İl Başkanı Zorlu Beklenti Ural, CHP Biçim İlçe Başkanı Süleyman Ferda ile yer ve kaza yönetimlerinin bulunduğu ziyarette Şehremaneti Başkanları, güncel konulara ait değerlendirmede bulundu.

İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı programının geçmiş günü, Taihi Deniz Boyu Hanı, Çarşı Caddesi ve Güzel Çarşı gezileri ile sona erdi.

Şehremini Selahattin Ekicioğlu, toplantıya ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çanakkale İl Belediye Başkanları Toplantımız önecesi (Bilecik) Bozüyük Uray Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu görüşme ederek görüş alış verişinde bulunduk.

Uray Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun basiret projelerinden birisi olan Boztram Raylı Bütün ile ilişik bilgiler alarak Kırşehir’üstelik yapmayı planladığımız ve ince vadede fosil odaklı araçları devre dışı bırakacak olan belli belirsiz raylı cümle projesiyle ait düşüncelerimizi paylaştık.

Ziyaretimizde Edirne’den Içkici Şehremaneti Başkanımız Sayın Gökmen Altay ile de buluşarak kardeş kardeş etme fırsatı bulduk.

Çanakkake’üstelik İl Belediye Başkanları toplantımızı gerçekleştirerek, illerimizde yaptığımız çalışmalarla ilgilendiren fikir alış verişinde bulunduk. Halkımız amacıyla yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.

2017 yılında Çanakkale’üstelik gerçekleşen Hak Kurultayı’nın kente aynı armağanı olan ve üzerinde beşer plakaları mevcut Doğruluk Heykeli’ni; Hoşgörü Parkı’nı, Hayrettin Kara Hoş Kokulu ve Tıbbi Parkı ile Özgürlük Parkı’nı müzakere ettik. Truva Atı heykeli uğrunda üstelik andaç fotoğrafımızı çektirdik.

Misafirperverlikleri için Çanakkale Uray Başkanımız Sayın Ülgür Gökan’a kamu Kırşehirli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

Share: