Karabük’te şehidin babası oğlu yerine cami yaptırdı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde canlı Hasan Zayıf, 1993 yılında Hakkari’dahi martir olan oğlu Mustafa Zayıf hesabına, köylüler ve Ilbay Fuat Gürel’den birlikte bindi alarak cami yaptırdı.

Sıska’ın, Kehler köyü Kırıklar Mahallesi’ndeki arazisine yaptırdığı cami, karye odası ve lojmandan oluşan bina, Vali Fuat Gürel ve beraberindeki astronomi aracılığıyla ziyaret edildi.

Gürel, burada yaptığı konuşmada, “Bu pir tesisi köyümüze kazandıran, aziz şehidimiz Mustafa Zayıf’ın babası Hasan Kuru amcamız başta kalkmak üzere karye sakinlerine ve emeği geçen herkese teşekkürname ederim. Hasan amcamız bu iyicene camiyi ve tesisleri kazandırdı, bizden bile kasaba düzenlemesi amacıyla talepte bulundu. Şehitlerimizin, devletimize ve bizlere bıraktığı lahut emanetlerinin talebini adına yayımlamak amacıyla ekiplerimizi görevlendirdik ve onlar de bodur sürede bu talebi adına getirmiş olduk.” diye konuştu.

Ziyarette Gürel’e, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Detaylı, İl Umumi Meclisi üyeleri Nuri Kırımlı ve Mustafa Ünal dahi haremlik etti.

Share: