Iyilikçi koşa Bolu’ya 112 Ivedi Afiyet Hizmetleri İstasyonu yaptıracak

Bolu’da kuyumculukla uğraşan iyicil çiftin kente kazandıracağı Yamaner 112 Acil Keyif Hizmetleri İstasyonu üzere teşrikimesai protokolü imzalandı.

Valilik Abant Derinti Salonu’nda planlı törene, Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Sağlık Müdürü Muhammed Emniyetli Demirkol, hayırhah iş insanları Fatih ve Bahir Yamaner çifti katıldı.

Törende konuşan Ilbay Kılıç, iyi işe imza alaşağı etmek üzere tıpkı araya geldiklerini belirterek, “Bizim için hasis haddinden fazla şanlı düzentileme olacak. Hayırsever hareket insanları Bahir Hanım ve Fatih Bey’in katkılarıyla yapılacak 112 İstasyonu, ilimizdeki ivedi esenlik hizmetlerinin henüz de arka seviyeye çıkarılmasını ve geniş yerleşme ağına hizmet ederek acil durumlarda daha acul engelleme imkanı sağlayacaktır.” dedi.

İş insanı Fatih Yamaner ise hayat felsefelerinde insanlara, memlekete kâr sağlayacak işler yapmanın olduğunu vurgulayarak, “İlimizin sunu büyük hayırseveri İzzet Baysal’ın izinden gitme gayretindeyiz. İnşallah sizinle gelişigüzel henüz birçok adamakıllı işlere imza atarız. Devletimizin yatırımları beraberinde ufak katkı sunmak istedik. Bizleri onurlandırdığınız için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra yakınlar, iş birliği protokolünü imzaladı.

Esenlik binasının hizmete girmesiyle merkezdeki evgin esenlik hizmetleri istasyonu 10’a, kent genelinde ise 26’ya yükselecek.

Share: